Nie wykrywa modemu

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
DaBuntu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2017, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86_64

Nie wykrywa modemu

Post autor: DaBuntu »

Witam, nie wiem co się dzieje, ale mój "modem" wifi nie jest widoczny dla ubuntu. Tak jakbym nic nie wsadził do USB. Na dodatek co chwilę rozłacza mi wifi. Próbowałem zainstalować jakieś tam snapy, ale przecież normalnie się nie da, trzeba założyć konto na ubuntu one, co jest tak samo łatwe jak wszystko w tym systemie.

Jak zainstalować usb-modeswitch?
Awatar użytkownika
yahoob3
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 443
Rejestracja: 01 lip 2013, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nie wykrywa modemu

Post autor: yahoob3 »

DaBuntu pisze:Witam, nie wiem co się dzieje, ale mój "modem" wifi nie jest widoczny dla ubuntu. Tak jakbym nic nie wsadził do USB. Na dodatek co chwilę rozłacza mi wifi. Próbowałem zainstalować jakieś tam snapy, ale przecież normalnie się nie da, trzeba założyć konto na ubuntu one, co jest tak samo łatwe jak wszystko w tym systemie.

Jak zainstalować usb-modeswitch?
Na takie dictum, jak powyżej zazwyczaj nikt nie ma ochoty odpowiadać. Skoro wszytko jest w tym systemie "takie łatwe" to dlaczego go używasz?
Gdybyś podał, co to za modem, może będzie łatwiej, bo forumowa szklana kula jest w serwisie.
Pokaż:

Kod: Zaznacz cały

lspci
lsusb
to drugie z podłączonym modemem.
Mint 20.1 Cinnamon, kern. 5.4; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości