Kubuntu zawiesza się po kilku minutach

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
ConanTV
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2017, 22:58
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Kubuntu zawiesza się po kilku minutach

Post autor: ConanTV »

Witam

Posiadam laptopa Lenovo z jądrem linux i dystrybucją kubuntu.Dzisiaj podczas pracy na laptopie doświadczyłem totalnego zamulenia i zawieszenia systemu.Oczywiście przytrzymałem przycisk power i laptop się wyłączył.Po ponownym uruchomieniu doświadczyłem dziwnej rzeczy, ponieważ system nie chciał się w pełni uruchomić mianowicie...
Włączyłem system niby wszystko fajnie, ale zatrzymał się na ostatniej prostej a mianowicie przy ładowaniu do pulpitu.Niby się załadował uruchomiło mi program który stale się włącza , jest to program kadu oraz o ile dobrze pamiętam to agregator czy jak on się nazywa z możliwością przywrócenia sesjii i dalej się ładował i nie chciał przejść do pulpitu.
Oczywiście jak to jest w zwyczaju sporo kombinowałem , próbowałem z bootowaniem i wybierałem recovery mod i kombinowałem, aktualizowałem jakieś rzeczy , dalej coś nie działało, więc przy ponownym bootowaniu wybrałem inne możliwości.Po kilku godzinach mozolnej pracy udało mi się normalnie uruchomić laptopa do pulpitu , i jak zauważyłem to po kilku minutach od włączenia znów się coś zrypało.Mianowicie system nie reaguje na moje polecenia.Program który odpalam, normalnie działa ,ale niestety nie system.Chce przykładowo zamknąć okienko systemowe które pokazuje mi jakieś informacje o bluetooth'u to nie mogę dosłownie zakmnąć. Kolokwialnie mówiąc system jest "zamrożony ", nie reaguje na moje polecenia, ale przynajmniej działa przeglądarka chromium i mogę wam o tym napisać , i spytać się jakie jest sedno problemu? Kubuntu posiadam już od dłuższego czasu i nie miałem z nim żadnych problemów.Osobiście podejrzewam że problem jest z dyskiem ale nie mam pewności. Jak macie jakieś pytania to pytajcie się , bo ważne jest aby jak najszybciej go naprawić.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kubuntu zawiesza się po kilku minutach

Post autor: mario_7 »

Sprawdź w narzędziu Dyski stan dysku twardego.
Ponadto wrzuć na wklej.org zawartość plików kern.log z katalogu /var/log/ i podaj linki. Napisz też kiedy wystąpił problem (dzień, godzina) aby łatwiej było przeglądać logi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości