Dysk - nie mogę zapisywać

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
JoShiMa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 83
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:11
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.04

Dysk - nie mogę zapisywać

Post autor: JoShiMa »

Nie mogę niczego zapisac na dysku (to dysk dodatkowy) a mam na nim jeszcze 30G. Nie mogę tez usuwac zawartości. To co jest na nim zapisane mogę (póki co) odtwarzać. Czy to pad dysku czy inny problem?
JoShiMa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 83
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:11
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.04

Re: Dysk

Post autor: JoShiMa »

Po usunięciu z trascha 25G plików mogę zapisywać na dysku i odczytywać z niego. Mam tylko problem z jednym katalogiem. Za pomocą Double Commander normalnie mogę ten katalog odczytywać i przeglądać jego zawartość (wiele innych podkatalogów. Jednak za pomocą managera plików nie mogę. Wyświetla mi zawartość dysku, min ten katalog a po kliknięciu w niego mam taka informację jak w załączniku.

Dobrze, że mam porobione skróty do katalogów, które są wewnątrz niego i za pomocą tych skrótów mam do nich dostęp. Jak mogę sprawdzić co się stało?
Załączniki
Zrzut ekranu z 2017-08-26 10-53-42.png
(230.38 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Xue-buntu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Dysk

Post autor: Xue-buntu »

To prawdopodobnie błąd systemu plików. Najlepiej skopiuj dane w bezpieczne miejsce (na inny dysk), a potem uruchom narzędzie do sprawdzania systemu plików (fsck, graficzna nakładka na niego jest chyba w programie GParted) i jeśli będzie jakiś komunikat, wklej go na Pastebin. Wklej też dane SMART tego dysku (z programu "Dyski" lub GSmartControl). Tyle na początek.
___________________________
Albo Xfce, albo terminal ;-)
JoShiMa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 83
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:11
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.04

Re: Dysk - nie mogę zapisywać

Post autor: JoShiMa »

Dzięki za wskazówki. Jestem na wakacjach i nie bardzo mam jak zrzucić dane z dysku. Wypróbowałam inną metodę. W innym katalogu dysku odtworzyłam strukturę katalogów z tego walniętego katalogu i ręcznie poprzenosiłam dane, bo jak pisałam, Double Commander bez problemu to odczytywał. Okazało się, że to załatwiło problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości