dysk się nie montuje

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
JoShiMa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 83
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:11
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.04

dysk się nie montuje

Post autor: JoShiMa »

Od samego początku tak się działo. Mam w laptopie dwa dyski. Jeden oryginalny kupiony z laptopwm, drugi dołożony, ale przed instalacją Linuksa. Wcześńiej na tym lapku był windows i instalacja Linuksa wyglądała tak, że wszystkie ważne dane przerzuciłam na ten dodatkowy dysk a dysk główny został sformatowany i zainstalowałam na nim Linuksa. Pisze o tym bo być może to jest powód.

Dysk jest widoczny i nie ma większych problemów z dostępem do niego jednak aplikacje go nie widzą. Musze pamiętać, żeby wpierw kliknąć ikonę tego dysku na pasku bocznym, żeby manager plików mi go otworzył i wtedy jest on widoczny w innych aplikacjach. Trochę to upierdliwe no i zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: dysk się nie montuje

Post autor: Tomfoc »

JoShiMa pisze:...
Dysk jest widoczny i nie ma większych problemów z dostępem do niego jednak aplikacje go nie widzą. Musze pamiętać, żeby wpierw kliknąć ikonę tego dysku na pasku bocznym, żeby manager plików mi go otworzył i wtedy jest on widoczny w innych aplikacjach...
Czyli z montowaniem dysku nie ma problemu. O co więc chodzi? Czy o to by dysk był montowany podczas startu systemu? Jeśli tak, to dodaj odpowiedni wpis do /etc/fstab.
JoShiMa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 83
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:11
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.04

Re: dysk się nie montuje

Post autor: JoShiMa »

No chodziło mi, ze nie montuje się automatycznie, trzeba go pobudzać ręcznie. A podpowiesz mi jakie to odpowiedni wpis? Chociaż jakiś link.
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1098
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: dysk się nie montuje

Post autor: kszyhus »

:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości