Fedora 26, wine, porty COM i auto-gaz

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
bartoszp1992
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2017, 17:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Fedora 26, wine, porty COM i auto-gaz

Post autor: bartoszp1992 »

Tylko mnie nie szykanujcie, że temat dotyczy fedory. Jak sądzę nie ma to wielkiego znaczenia, a tutaj są inni, którzy też mogą pomóc :)

Zakupiłem sobie interfejs USB na allegro, firmy projekt-tech aby pogrzebać nieco w sterowniku zasilania gazem w samochodzie(STAG 200).

Komputer to typowy wiekowy netbook samsunga, zainstalowana Fedora 26, wersja 32 bitowa, wyposażona w wine oraz środowisko MATE.

Wygląda na to, że sterownik sprzętowy działa(lshw poprawnie wykrywa urządzenie).

Wszystkie programy są napisane pod windowsa, wszystkie zainstalowały się poprawnie na wine i uruchamiają bez błędów.

Żeby w ogóle coś się zadziało, musiałem(zgodnie z zaleceniami z internetów) utworzyć miękkie dowiązanie urządzenia dla wine. W moim przypadku musiałem dowiązać /dev/ttyUSB0 do ~/.wine/dosdevices/com1

No i coś działa, ale nie wszystko.

Poprawnie działa sam interfejs(kabel)- w załączonym programie do testowania "na sucho" wszystko śmiga jak powinno(chociaż w oknie wyboru portów nic nie ma- dlaczego? przecież utowrzyłem dowiązanie dla com1). Łączy się i po zwarciu Rxd i Txd faktycznie wysyła i odbiera.

Programy do obsługi gazu są dwa. Jeden prosty diagnostyczny, AcTap i drugi dedykowany pod mój układ, AcSynchro. W żadnym z nich nie ma portów do wyboru(pomimo, że dowiązałem).

AcTap się łączy(nie wyrzuca błędu) i po zwarciu Rxd i Txd pokazuja jakieś randomowe wartości. Natomiast gdy go podłącze do samochodu, to d*pa. "Brak połączenia". Oczywiście przy ponownym zwarciu linii ten komunikat znika, ale nie ma opcji żeby zaczął coś pokazywać przy podłączeniu do samochodu.

AcSynchro natomiast czy to przy zwarciu linii, czy przy podłączeniu do samochodu zawsze wyrzuca "brak sterownika gazu".



Nie wiem, jak to rozwiązać. Skończyły mi się już zarówno pomysły, jak i rozwiązania z internetów.

Może da się coś zrobić, żeby te programy widziały jednak jakiś COM? Może to rozwiąże problem? Nie wiem, nie znam się, dlatego pytam Was.

Próbowałem dowiązywać również jakieś randomowe urządzenia do com2, com3, com4, com5 itd... Narobiłem generalnie tych portów, a i tak żaden z programów ich nie widzi.

Próbowałem również tego:

https://onetransistor.blogspot.com/2015 ... linux.html

jedyne czego mi się nie udało zrobić, to dodać się do grupy dialout(u mnie to polecenie zwraca instruckję używania adduser).

Identyczny post i screeny można zobaczyć pod tym adresem:

https://forum.fedora.pl/topic/27836-fed ... -auto-gaz/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości