[SOLVED]KDE - Konta Facebook i Twitter, Google...

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
maciek84krk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2018, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

[SOLVED]KDE - Konta Facebook i Twitter, Google...

Post autor: maciek84krk »

Witam!

Chciałbym zapytać jak jest z kontami Facebook i Twitter na Kubuntu? Konto Twitter jest natywnie dostępne w kdeaccounts obok kont Google i ownCloud. Konto Google robi się prawidłowo, po jego dodaniu jest dostęp
do Google Drive w Dolphin-ie, działa prawidłowo. W koncie tym jest też opcja Youtube. Do czego ona służy i co daje? Nie zauważyłem bowiem niczego z nią powiązanego...
Konto Twitter jest jak mówiłem dostępne natywnie, jednak jego kliknięcie powoduje tylko mielenie paskiem postępu trwającym albo do wywalenia błędu (rzadko) albo, prawdopodobnie - do śmierci użytkownika.
Czy brakuje mi jakiejś aplikacji do Twittera, czy też konto to jest wyłącznie żenującym żartem programistów?
Konto Facebooka powinno być obsługiwane poprzez telepathy które zainstalowałem. Po zainstalowaniu telepathy pojawiło mi się sporo dodatkowych kont możliwych do założenia, jak GG, ICQ, Jabber i inne, ale Facebook
nie. Poczytałem trochę w internecie i doinstalowałem libkfbapi, libpurple oraz purple-facebook. Konto jednak dalej, mimo reboot-a się nie pojawiło. Czego jeszcze mi brakuje?
Dodam że Pidgin-a i Empathy ściągać nie będe, bo nie potrzebuje połowy środowiska Gnome żeby sobie pogadać z kimś na FB :)

Ponadto w zakładce Konta online KDE, kliknięcie na przycisk "Pomoc" nie daje najmniejszego efektu. Byłoby miło gdyby do czegoś on służył...nie wiem....no może na przykład doo...otwarcia pomocy?
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2018, 08:05 przez maciek84krk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: KDE - Konta Facebook i Twitter, Google...

Post autor: mario_7 »

Jeśli chodzi o Facebooka, to ponoć jest jakaś pokrętna droga z wykorzystaniem telepathy-haze, telepathy-kde, purple-facebook i mc-tool:
https://www.reddit.com/r/kde/comments/8 ... telepathy/
https://www.reddit.com/r/kde/comments/7 ... ok_plugin/

Co do Twittera, to jest coś takiego: https://www.kde.org/applications/internet/choqok/
maciek84krk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2018, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: KDE - Konta Facebook i Twitter, Google...

Post autor: maciek84krk »

O super, dzięki, będe walczył z tym haze, zobaczymy co z tego wyjdzie

Edit: Udało mi się zrobić konto poprzez mc-tool i purple-facebook. kiedy jednak wpisuję mc-tool enable nazwakonta mój telefon odbiera mi kilka smsów z kodem do autoryzacji logowania w facebook i nie bardzo wiem gdzie go mam wpisać....

Jest! Trzeba w facebooku wygenerować sobie hasło do aplikacji bo haze nie obsługuje uwierzytelniania dwuskładnikowego, potem włączyć konto i działa :) Dzięki wielkie :)

Wydaje mi się także że przez telepathy dałoby się aktywować inne konta, może i twitter-a... Wszak w kaccounts jest dostępne konto Twitter tylko że przez jakiś błąd nie działa, co podobno naprawiono w najnowszym wydaniu
plasma...
maciek84krk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2018, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: [SOLVED]KDE - Konta Facebook i Twitter, Google...

Post autor: maciek84krk »

Jeszcze jedno pytanie: Jak już skonfiguruje konto pod mc-tool to jak je zapisać? Po reboocie bowiem zniknął cały wpis... :/
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [SOLVED]KDE - Konta Facebook i Twitter, Google...

Post autor: mario_7 »

Tego to już nie wiem, poszukaj trochę sam na ten temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości