Dwa środowiska graficzne GNOME & XFCE

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
kondes
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2009, 01:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Dwa środowiska graficzne GNOME & XFCE

Post autor: kondes »

Witam!
Wczoraj zainstalowałem sobie środowisko XFCE na Ubuntu 9.10 mam również GNOME. Zastanawiam się czy mając dwa środowiska graficzne ma to jakiś negatywny wpływ na pracę systemu oraz jeżeli bym usunął środowisko GNOME to czy miałbym jakiś problem z XFCE, bo przeszukująć sieć natknąłem się gdzieś na zdanie, że XFCE korzysta z niektórych elementów GNOME czy tak jest ?

ps
Jeżeli zły dział prosze o przeniesienie lub jeżeli nie odnalazłem topicu z takim pytaniem prosze o ewentualne podesłanie linku. Z góry dziękuje pozdrawiam kondes!
Mam udokumentowaną dysleksje, więc przepraszam za literówki.
Sprzęt: Asus Eee PC 1005px, Intel Atom N450, 1GB RAM, 250GB HDD, Intel GMA3150, Atheros AR8132, Intel Corporation N10/ICH7 Family High Definition Audio Controller
Awatar użytkownika
Kiro
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 340
Rejestracja: 06 lis 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Dwa środowiska graficzne GNOME & XFCE

Post autor: Kiro »

Tak, masz rację, jednak dzięki obsłudze zależności żaden menedżer nie pozwoli Ci usunąć nadal potrzebnych pakietów, więc nie masz co się bać.
Dwa środowiska graficzne też źle na siebie nie oddziałują, po za tym, że masz zajęte kilka mb więcej na dysku.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Dwa środowiska graficzne GNOME & XFCE

Post autor: Funnykris »

Miałem zainstalowane pakiety Kubuntu,Xubuntu,Lubuntu i Ubuntu na jednym systemie :D Niezły młyn był z programami ale w działaniu wszystko ok :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości