Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Fatalityy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:50
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Post autor: Fatalityy »

Witam wszystkich :)
A więc od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat Netbook edition.
I moje pytanie brzmi : czy można jakoś modyfikować unity ? chodzi mi o np. zmiane ekranu logowania albo intalowania motywów z art.gnome.org.
Czy coś takiego jest możliwe ?
Z góry dzięki za pomoc ; >

ps. proszę nie hejtować , jestem nowy w tych sprawach ; )
Awatar użytkownika
Reikgao
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 30 lip 2011, 18:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Post autor: Reikgao »

O ile wiem 10.10 ma Gnome a nie Unity, z Gnome możesz zrobić wszystko, dostosować pod siebie. Oczywiście że można instalować motywy z art gnome, można też z gnome.look.org. Zainstaluj sobie Emerald (Centrum oprogramowania Ubuntu) zmienisz sobie obramowania okien. Na gnome look org znajdziesz mnóstwo motywów które możesz sobie zainstalować. Miłej zabawy z Ubunciakiem!
Fatalityy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:50
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Post autor: Fatalityy »

No własnie z tego co wyczytałem z różnych źródeł to netbook edition ma unity.
Zaraz oblookam Emeralda ;) Dzięki za odpowiedz ; >
A czy można tym emeraldem zmienić ekran logowania ? bo na tym mi najbardziej zależy
Pozdrawiam ; )
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Post autor: Diseant »

Unity na Netbookach (w wersji Ubuntu 10.10) jest tak jak z normalnym - to znaczy, iż posiada on system motywów standardowy z GNOME. Unity jest swoistą nakładką właśnie na to środowisko (tak jak Unity3D jest nakładką na Compiza). Motywy z gnome-look.org będą działać, lecz co do Emeralda bym się sprzeczał - nie wiem, czy wersja na Netbooki nie jest okrojona, dlatego mogą być problemy z zależnościami.

Co do ekranu logowania. Jest to standardowe Ubuntu, tyle, że okrojone na potrzeby Netbooków. Ekran zmienisz tak samo jak w standardowej wersji, używając albo odpowiedniej aplikacji, albo robiąc to ręcznie. Aplikacji do zmieniania motywów logowania jest pełno (są w repo), więc z tym problemów większych nie powinieneś mieć.

Szczerze polecałbym Ci Lubuntu 10.10 na Netbooka. Pewnie możesz uważać, po co, skoro Ubuntu działa wyśmienicie. Nie przeczę, iż Ubuntu (w szczególności w wersji 10.10) działa wyśmienicie, lecz Lubuntu ze środowiskiem LXDE działa jeszcze lepiej (instalowałem to na eeePC [jaka wersja to już nie pamiętam]). Wykorzystanie pamięci operacyjnej wacha się w granicach 130 ~ 150 MB, więc jeżeli posiadasz dajmy na to 1GB ramu, system będzie latał jak TRALALA. Może i wygląd jest niedostateczny, lecz zawsze możesz zainstalować Compiza do uzyskania efektów pulpitu, choć "pożeranie" pamięci operacyjnej wzrośnie o ok. 50% (ze 130 MB do ok. 200 MB).

Pozdr.
Fatalityy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:50
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Post autor: Fatalityy »

A czy mogę LXDE zainstalować na Ubuntu ?
Awatar użytkownika
radius
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2011, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Post autor: radius »

Awatar użytkownika
Reikgao
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 30 lip 2011, 18:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Modyfikacja UNITY ?10.10 Netbook

Post autor: Reikgao »

Jeśli chodzi o ekran logowania to jest możliwość zmiany w menu-> ekran logowania. Możesz sobie ściągnąć z gnome look org ekran jaki będziesz chciał. Jeszcze pytanie, jak się logujesz, to na dole nie ma paska z możliwością wyboru - Unity - Classic Gnome?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości