Macbuntu - problemy po instalacji

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
repik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2011, 20:42
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Macbuntu - problemy po instalacji

Post autor: repik »

Witajcie,
szukałem na forum i nic nie znalazłem. Otóż mam następujący problem. Po tym jak zainstalowałem Macbuntu, pojawił się u mnie kłopot z dwiema sprawami. Pierwsza z nich (mniej istotna) po zainstalowaniu Macbuntu podczas ładowania (logowania) systemu nie mam okna logowania, tylko jakby "wykrzaczenie" gdzie widać tylko poprzeczne, różnokolorowe linie. Gdy jednak Ubuntu sprawcza dyski, okno pojawia się normalnie.
Druga sprawa trochę bardziej niepokojąca. Nie działa mi ani Menadżer aktualizacji ani Synaptic Menadżer Pakietów. Kiedy chce je uruchomić wywala error:

(to przy menadżerze aktualizacji):
Nie można zainicjować informacji o pakietach
Wystąpił niemożliwy do rozwiązania problem podczas inicjalizacji informacji o pakietach.
Proszę zgłosić ten błąd dla pakietu \"update-manager\" załączając poniższą treść komunikatu błędu:
'E:Typ "pa/ubuntu" jest nieznany w linii 3 listy źródeł /etc/apt/sources.list.d/tualatrix-ppa-maverick.list'

(i odpowiednio przy synaptic):
Wystąpił błąd
Następujące szczegóły są dostępne:
E: Typ "pa/ubuntu" jest nieznany w linii 3 listy źródeł /etc/apt/sources.list.d/tualatrix-ppa-maverick.list
E: Nie udało się odczytać listy źródeł.
Przejdź do konfiguracji repozytoriów, aby naprawić problem.
E: _cache->open() failed, please report.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy? Jak to naprawić? Czy przy odinstalowaniu Macbuntu wygląd wraca do takiego jaki był przed instalacją?
Korzystam z Ubuntu 10.10 i do takowego ściągnąłem Macbuntu.

Proszę o pomoc.
nikczemnik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Macbuntu - problemy po instalacji

Post autor: nikczemnik »

W pakiecie Macbuntu masz skrypt uninstall. Spróbuj może to pomoże.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Macbuntu - problemy po instalacji

Post autor: k2cl »

Po pierwsze:

Zmień tytuł tematu na zgodny z REGULAMINEM
Zwróć uwagę głównie na słowa, których używasz
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.


Po drugie: system wyraźnie napisał, "co go boli". W /etc/apt/sources.list w trzeciej linii masz jakąś kaszankę. Jeśli nie potrafisz samodzielnie naprawić tego pliku, wstaw jego zawartość na forum - na pewno ktoś pomoże. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oficjalnej listy repozytoriów tego forum...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości