migające okna

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
novou
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2012, 00:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Architektura: x86

migające okna

Post autor: novou »

Postaram się problem opisać jak najbardziej obrazowo choć nie jest to proste

Zakupiłem ostatnio laptopa o następujących parametrach (tych wg mnie istotnych):
proc: Intel Core i5-2430M (2.40GHz - 3.00 GHz, 3 MB cache)
chipset: Intel HM67 Express
RAM: 8G DDRAM3, 1333 MHz
grafa: AMD Mobility Radeon HD 6630M

Zainstalowałem ubuntu 11.10.

Po kilkunastu kilkudziesięciu minutach pracy coraz bardziej zacząłem odczuwać uciążliwe migotanie okien i kursora. W zasadzie nie tyle jest to migotanie co lekkie przycinki co kilka sekund.
Objaw jest taki że po włączeniu jest ok, dopiero wraz z czasem pracy objawy się nasilają. Są one na tle uciążliwe, że ciężko jest cokolwiek płynnie pisać.

W powyższej kwestii znalazłem jedną osobliwość. Po odłączeniu zasilania (działanie na baterii) objawy prawie zupełnie ustępują. Prawie... bo lekkie migotanie można zauważyć.

Umieściłem wątek tutaj, ponieważ w środowisku tekstowym nie widzę w ogóle jakichkolwiek negatywnych objawów. Zainstalowałem też Windowsa - również nie mam żadnych zastrzeżeń. Natomiast w środowisku graficznym ubuntu nie da się pracować.

-- 27 lut 2012, o 04:42 --

To może mieć coś wspólnego z tym że to jakieś hybrydowe rozwiązanie z dwiema kartami:

root@novou:/sys/kernel/debug# lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc NI Whistler [AMD Radeon HD 6600M Series]

Jednak ta informacja nie rozwiązuje mi problemu.

Ktoś już to może miał ? Jak to obejść ?
Awatar użytkownika
andygem
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 04 mar 2007, 22:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: migające okna

Post autor: andygem »

Zobacz tutaj - viewtopic.php?t=137725 - . Jak już sam się zorientowałeś masz procesor z rodziny Sandy Bridge ze zintegrowaną grafiką Intela , oraz niezależną wydajniejszą grafikę ATI . Jeśli nie ma zapotrzebowania na wydajną kartę , powinien pracować Intel . Gdy pojawi się zapotrzebowanie na dużą wydajność , Radeon powinien zastąpić Intela - do tego służy vga-switcheroo . To powinno rozwiązać problem .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości