jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
łabak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2012, 08:27
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: łabak »

Witam dziś zainstalowałem środowisko graficzne xfce na ubuntu 11.10 chciałbym sie dowiedziec w jaki sposob moge osiagnac takie efekty jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=krmCuFmcpdk dodam że podczas uruchamiania systemu mam do wyboru:

gnome
gnome classic
gnome classic(no effects)
recovery console
ubuntu
ubuntu 2d
user defired sesion
xfce

prawdopodobnie coś bym chciał usunąć np: gnome i korzystać z xfce podpowie ktoś w jaki sposób by nic się nie popsuło? linux jest razem z windowsem7 na dysku.

dziekuje pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: Shimmy »

Przecież na tym filmiku jest to pokazane :roll:

Co do drugiej kwestii, nie usuwaj bo wraz ze środowiskiem apt-get pociągnie mase zaleznosci, w tym programy. Az tak duzo miejsca na dysku te srodowiska nie zajmuja.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: Jarni »

Za efekty na przedstawionym filmiku odpowiada imć compiz. Jak poprosić XFCE aby porzucił swoje przyzwyczajenia i korzystał z dobrodziejstw compiza opisał Przystajnik:
http://404.g-net.pl/?p=3119

Natomiast chwalebna chęć uporządkowania spraw z pulpitem wiązać się będzie z koniecznością odinstalowania Gnome i Unity, nie jestem pewien czy nie wywoła to usunięcia zbyt wielu pakietów, musiałbyś uważnie czytać co apt zamierza wywalić, żeby nie zabrał się za deistalację xorg'a chociażby.

Jeśli mógłbym coś doradzić, to popracuj chwilę na XFCE, sam zobacz które środowisko bardziej Ci odpowiada i jeśli postanowisz pozostać z myszą, to zainstaluj Xubuntu na "na czysto".
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
slawek1082
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: slawek1082 »

hej, co do usuwania całego środowiska w ubuntu to dobrze jest to opisane na stronie www.psychocats.net/ubuntu/purexfce
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: brezniew »

Warto czytać bardzo uważnie co chce wywalić apt-get przy usuwaniu środowisk.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: Dominbik »

a najlepiej zdecydować się na środowisko już na etapie instalacji. zwłaszcza przy takich kolosach jak GNOME, XFCE, KDE mogą być problemy przy usunięciu.
Awatar użytkownika
łabak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2012, 08:27
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: łabak »

Witam chyba nie dodałem,że jestem początkujący w dziedzinie linux. Mógłby ktoś w prosty sposób wytłumaczyć jak włączyć te efekty w compiz fusion?
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: kondziu jah »

Uruchomić Compiz Config Settings Manager i włączać co się chce. Zmiany są widocze od razu po ich wprowadzeniu, więc na bieżąco widzisz co jak działa.
Jeśli NIC nie działa, to musisz zainstalować sterowniki do grafiki.

A do usunięcia GNOME wystarczą trzy rzeczy: myszka, mózg i Synaptic.
Krok pierwszy: Uruchom Synaptic
Krok drugi: Wywal wsio, co z GNOMEm związane
Krok trzeci: Poinstaluj wsio, co ci potrzebne (gnome jako metapakiet może wywalić za dużo)
Krok trzeci i jedna trzecia (opcjonalny): Zaznacz do reinstalacji wsio, co związane z XFCE, by nie nadziać się na możliwe niedogodności powstałe z tego, że domyślnym środowiskiem jest środowisko nieistniejące
Krok czwarty: Przeloguj się (lub zrebootuj)
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
Awatar użytkownika
łabak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2012, 08:27
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: łabak »

Witam niestety zbytnio się nie znam co usuwać a czego nie więc zostawię gnome w spokoju xfce skonfigurowałem w miarę do użytku podoba mi się obecnie ale fajnie było by mieć te efekty z compiz wiem że jak się loguje na ubuntu to mam drgające okna w xfce jakoś nie chce się uruchamiać.Z instalacja sterownika będzie problem miałem już to robione w wersji 11.04 niebiańska nimfa i miałem taki problem,że laptop nie chciał się włączyć pracował ale nie było widać obrazu do zalogowania się musiałem po włączeniu laptopa wcisnąć E i wpisać nomodest wtedy uruchamiał się prawidłowo lecz musiałem to wpisywać za każdym uruchomieniem lapka:(.Po aktualizacji do 11.10 nie mam już tego problemu,ale sterowników brak.Mój laptop to acer aspire timelineX 5820TG karta graficzna ati radeon HD 6550M 1 GB.sterowniki były instalowane fglrx obecnie laptop pracuje na intel i niema żadnych problemów z uruchamianiem się laptopa.

Pozdrawiam.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: Dominbik »

dobra czyli potrzebujesz jeszcze jakieś pomocy?
na nomodeset jest sposób chcesz to mogę Ci podać

takie efekty środowiska i ogółem fajen środowisko to nie taka prosta sprawa. trzeba poczytać i wszystko ogarnąć by jakoś to działało można to traktować jak sztuka. W świecie generalnie jest tak, że nie ma nic fajnego na tacy, bez wysiłku itd...
Awatar użytkownika
łabak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2012, 08:27
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić takie efekty na ubuntu 11.10 z xfce

Post autor: łabak »

ogólnie pomoc zawsze mile widziana,ale ze sterownikami wole nie ryzykować już się namęczyłem gdy laptop mi się nie chciał poprawnie uruchamiać fakt mam jeszcze win7,ale nie po to przeszedłem na linuxa by wracać na windowsa.Ogólnie ubuntu instalował mi informatyk ja niezbytnio się na tym znam jestem początkujący.Nomodest wpisywałem na wersji 11.04 po instalacji sterów Ati. Po aktualizacji do 11.10 problem z włączaniem laptopa ustąpił,ale gdy wchodzę w sterowniki ati fglrx jest wyłączone.Widnieją tam dwa komunikaty:

1.ATI/AMD proprietary fglx graphic driver (post-relase-updates)

2.własnościowy sterownik ATI/AMD FGLRX

Są one wyłączone nie chcę ryzykować włączając te funkcje bo laptop nie będzie się poprawnie uruchamiał.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości