[SOLVED] Brzydkie okna GTK3 używając MATE

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Brzydkie okna GTK3 używając MATE

Post autor: Funnykris »

Milek999 pisze:Aaa, zapomniałem napisać, ale gnome-themes-standard jest zainstalowany(na ubuntu). Zaraz doinstaluję go na Mincie i powiem czy działa.
@edit: nadal brzydkie :(
@funnykris: na ubuntu miałem gnome shella, unity, session fallbacka i mate a i tak było brzydkie
hmm... Ja mam Mint MATE więc myślę że twórcy przewidzieli ten problem i tu coś jest ustawione domyślnie żeby to wyeliminować tak sądzę... Ja używam tego motywu który podałem wyżej. Łatwo zainstalować. jest instrukcja na stronce.
Milek999
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 04 maja 2012, 15:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Brzydkie okna GTK3 używając MATE

Post autor: Milek999 »

Po prostu wystarczy używać motywu z kompatybilnego z GTK3 i GTK2. A jeżeli chce się używać inny trzeba z Adwaity(lub innego GTK3) skopiować folder gtk-3.0 do motywu którego chcemy używać :)
Awatar użytkownika
mati75
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 30 maja 2008, 16:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [SOLVED] Brzydkie okna GTK3 używając MATE

Post autor: mati75 »

Można też ustawić za pomocą lxappearance.
macios4x

Re: Brzydkie okna GTK3 używając MATE

Post autor: macios4x »

Milek999 pisze:Dzięki! Skopiowałem katalog /usr/share/themes/Adwaita/gtk-3.0 do /usr/share/themes/Clearlooks/ (takiego stylu używam) i działa !
Oto przyczyna problemu:) U mnie też zadziałało bo w MATE brzydko wyglądały te aplikacje typu gedit, brasero. Trzeba skopiować katalog gtk-3.0 z jakiegoś motywu graficznego do tego, który mamy obecnie. W ten sposób aplikacje GTK3 wyglądają normalnie. Jeżeli chodzi o programy Qt, np. kadu to wystarczy zainstalować qtconfig-qt4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości