12.04 , gnom- brak możliwości użycia PPM w pasku.

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
rakso70
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 03 lip 2009, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

12.04 , gnom- brak możliwości użycia PPM w pasku.

Post autor: rakso70 »

Przeemigrowałem z Ubuntu 11.04 na 12.04. Już wcześniej korzystałem z klasycznego wyglądu okien, rezygnując z Unity. jednak teraz gdy podczas logowania wybieram "gnome" zamiast "unity" znika mi ikonka głośniczka, czyli ustawień parametrów dźwięku. Nie mogę też jej przywrócić cywilizowanym sposobem, czyli klikając PPM w pasek, gdyż ta funkcja jest niedostępna (nic się nie dzieje). Generalnie, nie mam dostępu do właściwości paska, tym samym nie mogę ustawić np. jego przeźroczystości itd. Może ktoś mnie naprowadzi na jakieś rozwiązanie.
Zauważyłem, że zawsze gdy dokonuję tylko aktualizacji Ubuntu, a nie postawienia nowej wersji od nowa, to pojawiają się jakieś irytujące "kwiatki".
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: 12.04 , gnom- brak możliwości użycia PPM w pasku.

Post autor: ethanak »

alt + ppm na pasku (też się na to nabrałem). To akurat kwiatek Gnome 3, czyli niezależny od tego czy aktualizujesz system czy stawiasz od nowa.
rakso70
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 03 lip 2009, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: 12.04 , gnom- brak możliwości użycia PPM w pasku.

Post autor: rakso70 »

Dziękuję Ci bardzo. Pół nocy szukałem rozwiązania:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości