Emulowanie SolidWorks na Ubuntu

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Sami88
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2012, 13:15
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Emulowanie SolidWorks na Ubuntu

Post autor: Sami88 »

Witam, mam pytanie jak w temacie. Pracuje na tym programie i chciałbym się dowiedzieć, czy da się go emulować oraz jak to zrobić, na Ubuntu 12. Ponoć jest to możliwe. Z góry dziękuje za pomoc :), wole mieć jeden system operacyjny i prawdę mówiąc gdyby dało się to zrobić to byłoby to korzystniejsze dla mnie. Mam 4 Gb Ramu ale jak domyślam się, lepiej dokupić dodatkowe 4 Gb do tego ??
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Emulowanie SolidWorks na Ubuntu

Post autor: Shimmy »

http://www.solidworks.com/sw/support/downloads.htm

Tylko mi się wydaje, że tam stoi Linux? Nie mam konta i nie mam jak sprawdzić, czy są tam jakieś instalatory/binarki. Sprawdź ;)
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Emulowanie SolidWorks na Ubuntu

Post autor: bear7 »

O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Emulowanie SolidWorks na Ubuntu

Post autor: neo86 »

Ew. polecam zapoznanie się z alternatywą Open-Source : http://www.techberth.com/open-source-cad-softwares/
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
Sami88
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2012, 13:15
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: Emulowanie SolidWorks na Ubuntu

Post autor: Sami88 »

Cóż przygotuje się do testu i odpalenia tego programu za pomocą symulatora na ubuntu, zobaczymy jak będzie chodzić. Na razie, z przyzwyczajenia wole pozostać na solidworks 2012, ewentualnie z czasem ściągne sobie inny program. Mam pytanie, czy ktoś z was emuluje jakieś programy windowsowe na ubuntu, jak one chodzą ? Jak to wpływa na ram, czy zalecane jest rozbudowanie ramu ?
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Emulowanie SolidWorks na Ubuntu

Post autor: neo86 »

Ja używam pod Ubuntu ( na bardziej dopracowanym komercyjnym Wine czyli CrossOver ) Windowsowych aplikacji takich jak :
- Atlas Anatomiczny Sobotta
- Ivo Software ( Ivona , EspressIvo )
- Firefox 18.0.2 + Silverlight ( bo moonlight pod linux za słaby do pewnych aplikacji webowych )
- w Ferie sobie pykałem na Red Faction
i to bez kombinowania ... brałem klikałem instalowałem bez dodatkowych bibliotek ... działa super nawet na cieniutkim netbook'u

Natomiast Photoshop oraz PhotoScape muszę pod VirtualBox'em w Wirtualnym Win XP .
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości