Co zamiast Unity?

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
play
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 09 wrz 2015, 01:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Co zamiast Unity?

Post autor: play »

Witam!
Znudził mi się trochę Unity i dlaczego chciałem spytać, co zamiast? Czytałem że za najlepsze uważane są KDE i Gnom. Mate nie ma zbyt wielu "themes", Cinnamon jest jeszcze niedopracowany, czy niestabilny (nie pamiętam), ale na Mincie mi się i tak nie podoba. KDE jest stary i to widać, Gnom testowałem na Debianie, ale on dla zaawansowanych. Błagam o szybką pomoc, bo prędko muszę coś zainstalować. Aha! Nie wiem jak wygląda sprawa z repozytorium, ale muszę mieć dostęp do tego samego co Unity.
Dziękuję
Awatar użytkownika
gelon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 16 lip 2006, 17:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co zamiast Unity?

Post autor: gelon »

Gnome polecam. Mate i Xfce ma motywów od groma.
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Co zamiast Unity?

Post autor: witek »

Również polecam Gnome plus dodatki (dynamic top bar, user theme + styl ARC, places staus, removable drive menu, application menu, dash to dock). Jeżeli jednak szukasz bardziej tradycyjnego pulpitu to Mate będzie w sam raz. Chyba, że zmienisz system na Minta plus Cynnamon.
Awatar użytkownika
etmoon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Co zamiast Unity?

Post autor: etmoon »

Xfce wygląda bardzo zacnie i mogę go z czystym sercem polecić. Jednak domyślny theme w Xubuntu jest okropne i trzeba go zmienić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości