Ikonki na pulpicie bez .png

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
orsonik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ikonki na pulpicie bez .png

Post autor: orsonik »

Szukam rozwiązania problemu białych ikonek na pulpicie. Chodzi o to że przeszedłem całkowicie na Ubuntu instalacja poszła gładko i przyjemnie wszystko działa super. Zakupiłem kilka gierek w GoG zainstalowałem i przez chwile było z ikonkami (bo własnie o nie chodzi) ok. Po aktualizacji systemu i zresetowaniu wszystkie "aktywatory" na pulpicie dostały białe ikonki. Usiłowałem to zmienić ręcznie, sprawdzałem czy jest auto montowanie dysku i tak dalej. wygląda na to że wszystko jest ok aktywatory działają i uruchamiają programy prawidłowo ale mimo wszystko nie posiadają obrazka .png. Co ciekawe wszystkie programy w "przeszukaj swój komputer" wyświetlane są prawidłowo. Proszę pomóżcie :pt36:


Obrazek
Awatar użytkownika
orsonik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ikonki na pulpicie bez .png

Post autor: orsonik »

Dodatkowe info dysk na którym są programy wygląda jakby wchodził w stan uśpienia. Przy pierwszym uruchomieniu systemu ikonki dopiero prawidłowo działają gdy kliknę na dysk na którym są wykonane instalacje.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ikonki na pulpicie bez .png

Post autor: mario_7 »

Wygląda na to, że dysk nie jest montowany przy starcie systemu i stąd taki objaw.
Można to ustawić przez narzędzie Dyski. Jeśli nie wiesz jak, to daj znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości