Konfiguracja środowiska zdalnego serwera VNC

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
cayetan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2017, 19:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Konfiguracja środowiska zdalnego serwera VNC

Post autor: cayetan »

Witam
To jest mój pierwszy post na tym forum, dlatego chciałbym się przywitać :)

Mam dwa stare komputery Pentium4 i Celeron D około 3GHz, jeden 512Mb RAM, drugi 1GB RAM.
Potrzebuję uruchomić dwa zdalne serwery VNC.

Aktualnie na maszynach jest taka konfiguracja:
1. Ubuntu 14.10 + vnc4server + zdalny xfce
2. Lubuntu 16.10 + vncserver + zdalny LXDE

Do komputerów nie są podłączone monitory. Niestety ustawiłem "Automatyczne logowanie" podczas instalacji dlatego lokalnie uruchamia się Unity i w drugim przypadku LXDE, wydaję mi się, że niepotrzebnie.
Chciałbym to trochę zoptymalizować. Moim wymogiem jest uruchomienie poprzez VNC przeglądarki Chromium w dowolnym środowisku (najlżejszym) a w niej interesujących mnie skryptów.
Niestety inne przeglądarki nie wchodzą w grę bo skrypt jest dosyć specyficzny i przystosowany do Chroma.

Czy kiedy wyłączę ładowanie lokalnej sesji graficznej to będę mógł wywołać ją poprzez VNC?
Chodzi o to aby zaoszczędzić jak najwięcej zasobów komputerów. Po podłączeniu monitora do stacji ma być dostępny tylko terminal.

Czy będzie to tak działać? Gdzie wyłączyć ładowanie lokalnej sesji graficznej?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości