Jak poeksperymentować ze środowiskami graficznymi?

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Borneq
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2010, 11:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Jak poeksperymentować ze środowiskami graficznymi?

Post autor: Borneq »

Mam standardowy Ubuntu 16.04 z Unity. Jak zmienić na coś bardziej windowsowego? KDE? Cinnamon, jeszcze coś? Co zainstalować aby nie popsuć?
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Jak poeksperymentować ze środowiskami graficznymi?

Post autor: Tomfoc »

Masz dwa wyjścia. Możesz doinstalować środowiska graficzne do obecnego systemu albo zainstalować dystrybucje z innymi środowiskami. Wystarczy odrobina chęci - w necie są tysiące podpowiedzi jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Rocky2
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 89
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:07
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak poeksperymentować ze środowiskami graficznymi?

Post autor: Rocky2 »

Ja właśnie tak poeksperymentowałem (nawiązując do tytułu). Doinstalowałem KDE. Jednak wtedy powstał bałagan :shock: i miałem wrażenie że jednak nie wszystko działało tak dobrze jakbym zainstalował czysty system z tym jednym konkretnym pulpitem. Dlatego odinstalowałem KDE całkowicie. Mam wrażenie że można doinstalować sobie kolejny pulpit ale wtedy trzeba by było odinstalować poprzedni, tak aby był tylko 1. Inaczej będzie bałagan.
Po tym zdarzeniu okazuje się, że w niektórych aplikacjach jest powiększona/za duża czcionka. Również w oknach dialogowych programów. Mam Gnome i w Panelu Dostrajania jest zakładka "czcionki" i tam jest ok. Explorator "Pliki" w Gnome jest w porządku.

Pytanie: co się stało i w jaki sposób można przywrócić poprzednią wielkość czcionek ?
https://www.youtube.com/watch?v=xkPPQqfRpJY&t=894s
WSZSCY którzy się NIE UCZĄ … POWTÓRZĄ.
🇵🇱 🤝 🇷🇺 ✊ 👍 Chwała Wielkiej Rosji 💐, dużo zdrowia 🥂 dla Pana Prezydenta Putina Życzą MĄDRZY Polacy.
Tak, jestem agentem kremla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości