Lubuntu - xrandr dwa monitory

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
maliszep
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2016, 22:07
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Lubuntu - xrandr dwa monitory

Post autor: maliszep »

WItam,

Mam problem z właściwą konfiguracją Lubuntu do pracy z dwoma wyswietlaczami.

Uzywam wyswietlacza w laptopie LVDS1 oraz mam podlaczony zewnetrzny monitor HDMI3 (Zewnetrzny monitor jest podlaczony pod wyjscie DVI, ale nie wiem czemu linux nazywa to HDMI3).
Chcialbym aby zewnetrzny monitor byl monitorem glownym, na ktorym jest panel do uruchamiania programow, natomiast panel od laptopa chcialbym uzywac jako rozszerzenie pulpitu.
Wszystko byloby fajnie, gdyby monitor byl umieszczony po lewej stronie od laptopa... ale w moim przypadku tak nie jest.
Jak wpisze:

Kod: Zaznacz cały

xrandr --output HDMI3 --primary --right-of LVDS1 
to wyswietlanie jest prawidlowe, tylko ekran laptopa jest "primary".
Komenda:

Kod: Zaznacz cały

xrandr --output HDMI3 --primary
w ogole nie dziala.
Jak wpisze:

Kod: Zaznacz cały

xrandr --output HDMI3 --left-of LVDS1
to monitor HDMI3 jest glownym, ale rozszerzenie pulpitu na laptopa jest od prawej strony...

Probowalem tez uzywac arandr.... ale to nic nie daje.
Znalazlem na sieci podobny problem do mojego z przed 4 lat....
http://superuser.com/questions/414646/x ... -in-xrandr
problem nie zostal rozwiazany... czy na Lubuntu wciaz nie mozna sobie skonfigurowac rozszerzonego pulpitu po lewej stronie... od tylu lat ???

Jesli tak jest, moze ktos zaproponuje mi jakas inna dystrybucje linuxa na ktorej jest to do ogarniecia, bo Lubuntu powoli zaczyna mnie meczyc...
maliszep
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2016, 22:07
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Lubuntu - xrandr dwa monitory

Post autor: maliszep »

Zmeczylo mnie juz to Lubuntu.
Zainstalowalem normalne Ubuntu i bez zadnych szopek normalnie konfiguruje sobie dwa ekrany...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości