Użycie funkcji execpi wewnątrz wyrażenia warunkowego Basha

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
namruf15
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Użycie funkcji execpi wewnątrz wyrażenia warunkowego Basha

Post autor: namruf15 »

Czołem, próbuję stworzyć prosty pinger, który co pewien czas odpytuje zadane adresy IP i zwraca wiadomość w odpowiednim kolorze czy są one osiągalne czy nie.
Mam problem gdy próbuję zmienić kolor wiadomości w wyrażeniu warunkowym skryptu Bashowego (konkretnie - kolor argumentu funkcji echo). Za każdym razem gdy próbuję uruchomić Conky'iego dostaję w konsoli błąd: sh: 1: Bad substitution

Sekcja TEXT conky.config:

Kod: Zaznacz cały

${color grey}Module_1: ${color}: ${execpi 10 if ping -c 1 -W 2 192.168.1.1 > /dev/null; then echo ${color green}"Success"${color}; else echo ${color red}"Failed"${color}; fi} | ${color grey}Module_2: ${color} ${execpi 10 if ping -c 1 -W 2 192.168.1.2 > /dev/null; then echo ${color green}"Success"${color}; else echo ${color red}"Failed"${color}; fi}
Nie mogę znaleźć nigdzie przykładów użycia execp lub execpi wewnątrz skryptu. Będę wdzięczny za pomoc.

EDIT
Uzyskałem pomoc na ubuntuforums.com. Problemem okazały się znaki dolara, które powinny być poprzedzone backslashami ("wyescapowane"). Link do wątku: https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2357244. Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości