konf. paska pulpitu oraz pasek okien

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
gimper
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2017, 20:54
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: GNOME

konf. paska pulpitu oraz pasek okien

Post autor: gimper »

Witam szanownych forumowiczów,

Potrzebuję zmienić kilka niezwykle irytujących rzeczy w najnowszym ubuntu 17.cośtam:

1) jak pozbyć się paska pulpitu, który siedzi u samej góry ekranu? z kolei ikonki z prawego górnego rogu (data, godzina, wifi, bateria etc., znajdujące się na tymże pasku) chciałbym przenieść w prawy dolny róg i wkomponować je w pasek zadań (domyślnie pasek zadań znajdował się po lewej stronie, ale udało mi się go wywalić na dół).
2) jak przenieść ikonki zamknięcia, minimalizacji i maksymalizacji na prawą stronę okna? Rozwiązanie, które znalazłem, przenosi je, ale tylko w aktywnym oknie. W pozostałych oknach nadal krzyżyki są po lewej stronie...
3) chciałbym, aby dana aplikacja się minimalizowała po kolejnym kliknięciu w pasek zadań (np. klikam w ikonę terminalu w pasku zadań --> wyskakuje okienko, klikam ponownie --> terminal się minimalizuje) - czy da się to skonfigurować?
4) czy jest taka aplikacja/widget, który monitoruje transfer D/U? Ściągnąłem "System Load Indicator", jednak on jest badziewny i wyświetla daremny wykresik, a ja chciałbym mieć prostą wartość liczbową: D: x Kb/s , U: y Kb/s (na androidzie aplikacja nosi nazwę Network Monitor Mini)

Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: konf. paska pulpitu oraz pasek okien

Post autor: mario_7 »

Sprawdziłeś czy Ubuntu Tweak przypadkiem tego nie załatwi?
gimper
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2017, 20:54
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: konf. paska pulpitu oraz pasek okien

Post autor: gimper »

Niestety, ani unity tweak tool, ani dostrajanie ani openbox configuration manager nie umożliwia wprowadzenia powyższych zmian.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: konf. paska pulpitu oraz pasek okien

Post autor: mario_7 »

1 - Global menu da się wyłączyć ale paska raczej nie da się wyłączyć i wskaźników raczej nie da się przenieść na pasek z ikonami.
2 - od wydania Ubuntu 14.04 nie jest to już opcja, którą można konfigurować.
3 - unity tweak tool powinien mieć taką opcję.
4 - jeśli dobrze pamiętam to dało się zastąpić wykres tekstem. Był też alternatywny wskaźnik z samym tekstem.
gimper
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2017, 20:54
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: konf. paska pulpitu oraz pasek okien

Post autor: gimper »

można temat zamknąć, już nieaktualne, przeszedłem na Minta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości