Nie mogę się zalogować/Hybrydowa grafika bug w laptopie

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Motke
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2017, 17:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Nie mogę się zalogować/Hybrydowa grafika bug w laptopie

Post autor: Motke »

Witam

Zainstalowałem nieodpowiednie sterowniki na laptopie z 2 kartami (ponieważ mogłem tylko używać zintegrowanej Intela wiec bez AMD supportu do radeona?) Jednak wczoraj po kilkunastu dniach od instalacji danych sterowaników zrestartowałem system i teraz nie mogę się zalowować! (po wpisaniu hasła kilka sekund później obraz "mrugnie" i jestem spowrotem w odknie do zalogowania) Próbowałem przestawić spowrotem na karte intela podążając za instrukcją z tej strony https://help.ubuntu.com/community/HybridGraphics i po wpisaniu sudo gedit /etc/default/grub otrzymuję:

Failed to connect to Mir: Failed to connect to server socket: No such file or directory

Unable to init server: Could not connect: Connection refused

(gedit:2394): Gtx-WARNING **: cannot open display


Jestem zdesperowany ponieważ nie zrobiłem zapezpieczeń plików przez dłużej niż zwykle i nie chcę ich stracić poprzez formatowanie systemu

Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie mogę się zalogować/Hybrydowa grafika bug w laptopie

Post autor: mario_7 »

Ten błąd przy uruchamianiu gedit na Ubuntu 17.10 występuje?
Jeśli tak, to na forum była już porada jak się tego pozbyć.

Co do sterowników - karty AMD i Intela obsługiwane są przez sterowniki open source, więc instalować nic nie trzeba - one są w systemie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości