Ukryty panel boczny z ulubionymi aplikacjami

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
camperboy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2017, 21:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Architektura: x86_64

Ukryty panel boczny z ulubionymi aplikacjami

Post autor: camperboy »

Witajcie, jestem nowy w temacie linuksa, ale postanowilem z nowym rokiem nauczyc sie nowego systemu :)

Zainstalowalem Unity Tweak Tool i jeden skin ktory mi sie spodobal. Wszystko bylo ok do czasu, kiedy cos namieszalem i zniknal mi panel boczny ze skrotami do ulubionych aplikacji. Do tego kiedy otworze okno nie widze przycisku do minimalizacji okna itp. Probowalem przywrocic ustawienia domyslne w Unity Tweak Tool ale nic sie nie dzieje.

Probowaem komendy

Kod: Zaznacz cały

ccsm
i aktywowac wtyczke Unity Plugin. Bez rezultatu. Jak widac na zalaczonych screenach musze kliknac najpierw w prawym gornym rogu na "Podglad" i dopiero wtedy pojawia sie panel z ulubionymi aplikacjami i lista wszystkich zainstalowanych programow.

Czy mozecie podać żółtodziobowi sposób na przywrócenie domyślnego wyglądu?

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ukryty panel boczny z ulubionymi aplikacjami

Post autor: Tomfoc »

Jeżeli masz Ubuntu 17.10 (tak wynika z podpisu i zrzutu ekranu), to po kiego grzyba używasz unity-tweak-tool? Sama nazwa wskazuje, że jest to program przeznaczony dla środowiska Unity. Nie można wykluczyć, że to jest powód twoich problemów. Dla środowiska Gnome jest gnome-tweak-tool.
camperboy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2017, 21:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Architektura: x86_64

Re: Ukryty panel boczny z ulubionymi aplikacjami

Post autor: camperboy »

Jak mówiłem wcześniej, jestem nowy w tym i nie wiedziałem jakie środowisko mam zainstalowane :) Czyli odinstalować Unity Tweak Tool powinno wszystko wrócić do normy? Za chwilkę sprobuje.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ukryty panel boczny z ulubionymi aplikacjami

Post autor: Tomfoc »

Czy wróci do normy to ja nie wiem, bo nawet nie ma pewności, że to ten program napsocił. Ja tylko sugeruję aby do zmiany ustawień środowisk graficznych używać dedykowanych programów. Co do przywrócenia środowiska Gnome do stanu używalności, to poczekaj jeszcze trochę - może zaglądnie tutaj ktoś mądrzejszy i podpowie co zrobić. Unity zostało zastąpione Gnome Shell właśnie od wydania Ubuntu 17.10.
https://ubuntu.pl/czytelnia/2017/10/19/ ... taj-gnome/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości