Unity - nic nie da się zrobić

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
jacu1234567890
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Architektura: x86_64

Unity - nic nie da się zrobić

Post autor: jacu1234567890 »

Witam,
mam zainstalowany Ubuntu 16.04.3 na laptopie Toshiba L300 i po ostatniej aktualizacji zaczęło się dziać. Otóż nie potrafię nic zrobić, naciskając na jakąś aplikacje z bocznego paska - pasek gubi się na chwilę po czym wszystkie ikony z pulpitu (tapeta zostaje) po czym znów widnieje wszystko na ekranie (pasek ikony itd.) Próbowałem reinstalacje lecz nie pomogło. Przepraszam za nazwę w tytule ale tak to środowisko się nazywa (nic nie zmieniałem po zainstalowaniu tylko aktualizowałem system).
Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
bialyikar
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:10
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Unity - nic nie da się zrobić

Post autor: bialyikar »

Stwórz konto nowego użytkownika i zobacz czy też się tak dzieje. Jeśli wszystko jest ok, to zmień na głównym koncie nazwy katalogu ".config" i ".local" na jakieś inne (np. .local_backup) i uruchom komputer na nowo. Możesz też usunąć zawartość katalogu ".cache". Jeśli błędy ustąpią, to możesz przywrócić ustawienia programów kopiując odpowiednie pliki i katalogi ze zmienionych katalogów do nowo utworzonych.
Na Unity już nie siedzę, piszę z KDE więc mogłem o czymś zapomnieć.

Dodatkowo znalazłem takie coś:
https://askubuntu.com/questions/17610/h ... figuration
https://www.addictivetips.com/ubuntu-li ... in-ubuntu/
https://askubuntu.com/questions/789481/ ... ity/789581
czyli po krótce... usunięcie katalogi ".conf/dconf/user"
wykonanie komendy "unity --reset" oraz "unity --reset-icons"
i tak dalej, musiał być przejrzeć te tematy. Ogólnie wszystko sprowadza się do wyczyszczenia katalogu .config (choć są tam też ustawienia programów, które raczej chciał byś zachować).
Phenom x4 955 | 16Gb (goodram) | GA-MA770T-UD3 | GF 460GTX | SB Audigy 1 [SB0090] | Lifeview FlyVideo 98FM | Dell U2412M | KDE Neon
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Unity - nic nie da się zrobić

Post autor: jacekalex »

Unity już jest martwe, jego rozwój jest porzucony.
Migruj na Mate,Xfce, KDE, Gnome, LXQT czy jakiegoś innego managera okien, czyli coś, co ma na bieżąco łatane błędy.

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości