Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Grarzynek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Post autor: Grarzynek »

Około dwa tygodnie temu kompletnie przestawiłem się z Windowsa na Pingwinka (Ubuntu 17.10), generalnie cały system chodzi bez zarzutów, jednak denerwuje mnie fakt, że przy np. oglądaniu filmów czy szybkim scrollowaniu jakiejś strony widać na ekranie poziome linie, które jak myślę są związane z synchronizacją obrazu. Przekopałem już internet od góry do dołu jednak żadne z rozwiązań nie zadziałało, doszedłem jedynie do konkluzji związanej z tym że jest to wina mojej karty graficznej i jej ustawień (NVIDIA GTX 960m). Czy ktoś miał taki sam problem? Znalazł rozwiązanie?
Podaje kilka anglojęzycznych stron na których szukałem szczęścia:
https://askubuntu.com/questions/667466/ ... l-graphics
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2374405
https://www.gamingonlinux.com/articles/ ... a-gpu.8892
https://www.reddit.com/r/Ubuntu/comment ... th_chrome/
Awatar użytkownika
bialyikar
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:10
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Post autor: bialyikar »

Podaj sterowniki jakie masz zainstalowane, model monitora i karty graficznej (ok, napisałeś wyżej). Ustaw odświeżanie obrazu w ustawieniach swojej karty graficznej, odpowiednie do swojego monitora.
Phenom x4 955 | 16Gb (goodram) | GA-MA770T-UD3 | GF 460GTX | SB Audigy 1 [SB0090] | Lifeview FlyVideo 98FM | Dell U2412M | KDE Neon
Grarzynek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Post autor: Grarzynek »

bialyikar pisze: 31 sty 2018, 00:27 Podaj sterowniki jakie masz zainstalowane, model monitora i karty graficznej (ok, napisałeś wyżej). Ustaw odświeżanie obrazu w ustawieniach swojej karty graficznej, odpowiednie do swojego monitora.
NVIDIA binary driver - version 384.111 z nvidia-384
W ustawieniach sterownika nvidii nie mam opcji do wyboru odświeżania, jest tylko rozdzielczość :/
Wyświetlacz stockowy (Laptop Lenovo Y700-17isk)
Awatar użytkownika
bialyikar
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:10
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Post autor: bialyikar »

Teraz nie mam czasu robić i zamieszczać screenów, ale odświeżanie jest obok ustawień rozdzielczości. Nie maiłem jeszcze przypadku aby nie było tego ustawienia. Ewentualnie ustaw w Ustawienia > Wyświetlanie i monitor > Ustawienia zaawansowane > Częstotliwość odświeżania (podaje z KDE). Jeśli masz jakieś Gnome czy inne, to i tak powinieneś mieć podobną opcję.
Phenom x4 955 | 16Gb (goodram) | GA-MA770T-UD3 | GF 460GTX | SB Audigy 1 [SB0090] | Lifeview FlyVideo 98FM | Dell U2412M | KDE Neon
Grarzynek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Post autor: Grarzynek »

Niestety opcja z odświeżaniem w ustawieniach systemu nic nie dała :/ To może ja zamieszczę screen shot'a z ustawien nvidii, może idzie jakoś odblokować to odświeżanie?
Untitled1.png
(142.23 KiB) Nie pobierany
Untitled.png
(126.54 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
bialyikar
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:10
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Post autor: bialyikar »

Sory za długi czas.
Przyznam się, że nie wiem. Jeśli masz taką możliwość to sprawdź zewnętrzny monitor (nie mam za bardzo pomysłów). Usuń sterowniki Nvidii i zobacz czy to samo będzie miało miejsce na domyślnych (sudo apt-get purge nvidia*). Sprawdził bym też czy ta sama sytuacja będzie miała miejsce na świeżym systemie lub chociaż świeżym profilu użytkownika.
Phenom x4 955 | 16Gb (goodram) | GA-MA770T-UD3 | GF 460GTX | SB Audigy 1 [SB0090] | Lifeview FlyVideo 98FM | Dell U2412M | KDE Neon
en_6289
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2016, 23:00
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Poziome zacinanie się obrazu, synchronizacja obrazu

Post autor: en_6289 »

Na moim lenevo g580 mam tak samo, ale pomogło mi wyłączenie grafiki nvidia na tą którą mam na płycie głównej - do gier sobie ją włączam ręcznie poprzez panel kontrolny nvidia.
Dodatkowo bateria mi dłużej dzięki temu działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości