XFCE usunięcie skrótów klawiszowych

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Plazma
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 27 mar 2015, 12:08
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

XFCE usunięcie skrótów klawiszowych

Post autor: Plazma »

Hej!

Chce usunąć kilka skrótów klawiszowych ustawionych domyślnie, gdyż wolę kombinację klawiszy użyć do czegoś innego. Chodzi mi głównie o M-F2 (alt-F2), gdyż wyskakuje mi application finder, który nie jest mi potrzebny.

DE: Xfce
WM: Xfwm4
OS: Ubuntu 16.04.4 LTS x86_64
Kernel: 4.4.0-119-generic

Próbowałem, jako administrator zmienić ten plik ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-keyboard-shortcuts.xml mianowicie dać w komentarz interesujący mnie skrót, ale plik się nadpisuje ciągle.

Ok... zmieniłem skrót z ALT-F2 na ALT-F22 i tak rozwiązałem problem, ale dlaczego jak usuwam ten skrót lub cały plik on się znów pojawia?
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: XFCE usunięcie skrótów klawiszowych

Post autor: Spass »

A jak usuniesz ten skrót w oknie konfiguracyjnym xfce4-keyboard-settings (Klawiatura) w zakładce "Skróty klawiszowe" to też wraca? Z tego co wiem /xfconf/xfce-perchannel-xml/ zawsze się nadpisuje do poprzedniego stanu jeśli się coś zmienia bezpośrednio w plikach.
sudo apt purge snapd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości