Gnome - przełącznik obszarów roboczych

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
apple50
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:00
Płeć: Mężczyzna

Gnome - przełącznik obszarów roboczych

Post autor: apple50 »

Dzień dobry wszystkim.

Jestem użytkownikiem UNITY, ostatnio testowałem GNOME w Ubuntu 18.04. Niestety nie odnalazłem w Gnome dwóch bardzo ważnych dla mnie funkcji:

1 - przełącznik obszarów roboczych.
W UNITY mam podgląd wszystkich obszarów roboczych na wszystkich podłączonych monitorach (trzech) . Na tym podglądzie mogę przeciągać otwarte okna pomiędzy monitorami i obszarami roboczymi na dowolnym monitorze. Nie znalazłem takiej opcji w GNOME (można przeciągać ale tylko na jednym monitorze)

2 - Położenie panelu uruchamiania.
W UNITY po zaznaczeniu tej opcji boczny dock i górna belka wyświetla się na wszystkich monitorach. W GNOME wyświetla się na innych monitorach tylko boczny dock. GNOME można zmusić przy pomocy wtyczek do wyświetlenia górnego paska na innych monitorach, jednak na pasku na innych monitorach nie pojawiają się data, godzina, opcje systemowe.

Jeśli ktoś wie jak zmusić GNOME do takiego działania jak w UNITY, proszę o pomoc. Na obecną chwilę, pod tym względem GNOME wydaje mi się krokiem wstecz jeśli chodzi o funkjonalność.

-Czy którekolwiek ze środowisk graficznych oprócz UNITY umożliwia taki podgląd i pracę na obszarach roboczych jak opisałem wyżej?
-Czy którekolwiek ze środowisk graficznych oprócz UNITY umożliwia wyświetlenie w pełni funkcjonalnego docka i górnego paska, czy też menu w dowolnej innej formie na każdym monitorze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości