GNOME Zegar - ustawienia wyglądu

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
amidon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Architektura: x86_64

GNOME Zegar - ustawienia wyglądu

Post autor: amidon »

Cześć,
Na wstępie - nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam post, mam nadzieję że tak.
Wracając do pytania - bawię różnymi dodatkami w GNOME (Ubuntu 18.04) - i próbuje zrobić domyślny zegar (coś a'la WIndows czyli zegar na górze, data na dole). Znalazłem nawet opis jak to zrobić:
https://www.omgubuntu.co.uk/2010/10/how ... -in-ubuntu
Tylko mam pewne problemy:
- w gconfie nie mam takiej lokalizacji: Apps > Panel > Applets > Clock_Screen* > Prefs" - jest po prostu pusta
- w dconfie mam indicator datetime - są nawet fajne opcje tylko żadne zmiany które tam robię, nie mają odzwierciedlenia na pasku. Pogrzebałem trochę i z tego co zrozumiałem indicator datetime jest dla Unity. W GNOME jest to chyba blokowane przez opcję w Tweaku - ale tam nei da się wyłączyć zegara (chyba że dodatkiem Clock Overpass - ale nawet jeżeli tam wyłączę wszystko - to indicator dalej nie działa).
Co działa:
- działają polecenia gsettings com.gnome ... clock-format/ itd - ale to jest to samo co ustawienia w tweaku

Reasumując: Gdzie leży błąd i czy da się jakoś w gconfie włączyć opcje Panel > Applets > Clock i dalczego jej nie widzę?
Nie mam żadnego pomysłu, a przewertowałem cały Internet - może ktoś z Was ma jakieś pomysł, albo wręcz bawił się zegarem.
/Z góry dzięki za pomoc/ wskazówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości