Zegar Minutnik - Gnome

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Rocky2
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 89
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:07
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Zegar Minutnik - Gnome

Post autor: Rocky2 »

Korzystam z aplikacji "Zegar". Jest Czas światowy, Stoper, Minutniki i Budziki. Ustawiam zdarzenia w Minutniku i po czasie pojawia się sygnał dźwiękowy. Problem w tym, ze ten sygnał to pojedyncze pikniecie, trwa ono 1 sek. To zdecydowanie nie zdaje egzaminu. Ta aplikacja jest potrzebna i korzystam z tego cały czas ale jest trochę nie dopracowana.
Potrzebny byłby wybór kilku dźwięków alarmu nie mówiąc już o jego głośności.
Czy ktoś wie gdzie jest ten plik dźwiękowy. Liczę na to, że go podmienię na inny.
https://www.youtube.com/watch?v=xkPPQqfRpJY&t=894s
WSZSCY którzy się NIE UCZĄ … POWTÓRZĄ.
🇵🇱 🤝 🇷🇺 ✊ 👍 Chwała Wielkiej Rosji 💐, dużo zdrowia 🥂 dla Pana Prezydenta Putina Życzą MĄDRZY Polacy.
Tak, jestem agentem kremla.
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Zegar Minutnik - Gnome

Post autor: Spass »

Cóż, jest to oficjalna aplikacja GNOME, więc ciężko się po niej spodziewać sporej możliwości konfiguracji ;) Z ciekawości ją zainstalowałem w wirtualnej maszynie, ale nie udało mi się nigdzie znaleźć plików konfiguracji (a nie bardzo chce mi się szukać tego w kodzie). Ale z tego co widzę aplikacja nie używa własnych plików dźwiękowych, a korzysta z tych w "/usr/share/sounds/..."

Znalazłem sposób - możesz użyć triku. Minutnik używa dźwięku "/usr/share/sounds/freedesktop/stereo/complete.oga" i możesz podmienić go swoim plikiem wrzucając go do ~/.local/share/sounds/freedesktop/stereo/complete.oga

Dla przykładu używając terminala:

Kod: Zaznacz cały

mkdir -p ~/.local/share/sounds/freedesktop/stereo/
cp /usr/share/sounds/sound-icons/trumpet-12.wav ~/.local/share/sounds/freedesktop/stereo/complete.oga
Inną opcją jest znaleźć jakiś alternatywny program z większą liczbą opcji (może jakieś rozszerzenie GNOME?), ale tu nie pomogę, bo nie znam takiej aplikacji.
sudo apt purge snapd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości