Ustawienie drugiego monitora w Xubuntu lub Lubuntu

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
ciubaka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:50
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Ustawienie drugiego monitora w Xubuntu lub Lubuntu

Post autor: ciubaka »

Mam starego laptopa ze stacją dokującą. Do niego podpięty monitor Gateway 24 cale. W Xubuntu nie mam na jego pulpicie żadnych ikon, pasek narzędzi się przycina. W Lubuntu z kolei nie mam paska narzędzi, ikony pulpitu na Gateway-u są i działają. Nadmienię że na laptopie mam jeszcze Gecko w wersji Mate i Manjaro Xfce.
Oba na Gateway działają bezproblemowo, jak na matrycy laptopa. Jak to doprowadzić do ładu na moich Buntach? Żona nie ogarnie nic innego. Dziecko też nie.
Zrobiłem jeszcze dodatkowa próbę - LxPup (szczeniak Lxde) ma podobny problem co Lubuntu - są ikony na pulpicie i nie ma paska narzędzi, na dokładkę jednak nie można zmienić żadnych ustawień monitora ani komputera, nawet połączyć się z internetem.
A Sparky Xfce nic nie pokazuje poza pulpitem Debiana, nic a nic, ani paska ani ikon.
O co chodzi w tych Linuxach na dwa monitory, dlaczego to nie chce gadać na tych co lubię najbardziej?
I dlaczego gada na Manjaro i Gecko, w czym one lepsze?
Ja bym się mógł w sumie do nich dopasować, ale rodzina nie bardzo, poza tym nie ogarniam aktualizacji systemu na Gecko, a Manjaro już raz mi się kiedyś wykrzaczyło, właśnie przy aktualizacji.
Przecież nie Xfce jest problemem, tak jak początkowo mi się zdawało, czy Lxde - tego jeszcze nie wiem, muszę Knoppixa jeszcze przetestować.
Na forum tutejszym znalazłem taki poradnik z 2012 roku, czy to ma sens robić, czy już w nowszych wersjach jest dograne z automatu?
viewtopic.php?f=147&t=154557
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości