Wspieraj polski GRID - BOINC

Aaaby..... Ogłoszenia drobne.
WiOO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2011, 01:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: WiOO »

Zapraszam wszystkich gorąco do odwiedzenia forum poświęconemu przetwarzaniu rozproszonemu oraz badaniom naukowym opartym na platformie BOINC.

Każdy urżytkownik Linuksa może wspierać polskie i światowe projekty naukowe BOINC.
Instalacja BOINC na Ubuntu/Debian jest oczywiście bardzo prosta :)
Wystarczy wpisać:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install boinc-client boinc-manager
boincmgr
A następnie wybrać projekt z listy i zarejestrować się, podając login i hasło. A już po chwili nasz komputer i My zaczniemy wspierać rozwój badań takich jak biochemia, astronomia, matematyka i wiele innych.
Projekty BOINC są wspierane przez miliony wolontariuszy na całym świecie. Polska obecnie jest na 10 miejscu.
Wspólnie możemy zmieniać świat. :clap:

ps. Obecnie oprogramowanie BOINC działa lepiej pod Linuksem niż pod Windowsem. :mrgreen:
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: pioruns »

Ehe, lepiej pod Linuksem niż pod Windows? To wyjaśnij nam, dlaczego większość projektów korzystających z mocy GPU działa tylko na Windows, jeśli na Linuksie - to wymaga zazwyczaj dystrybucji 64bit. Dla Nvidii trochę lepiej jest (parę projektów jest), ale np. AMD/ATI to tylko 3 (trzy!) działające projekty, które umożliwią korzystanie z GPU pod Linuksem. Tyle znalazłem na stronie oficjalnej BOINCa.
Poza tym BOINCa można tak samo łatwo wrzucić jako program użytkownika, jako usługę systemową, czy wygaszacz ekranu, tak samo łatwo i przyjemnie zarówno na Windowsie jak i na Linuksie. Nie wiem, dlaczego niby ma być lepiej na Linuksie? :pt36:
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 00:01 przez pioruns, łącznie zmieniany 1 raz.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
socrates
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 289
Rejestracja: 15 maja 2011, 01:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: socrates »

@pioruns bo to mial byc chwyt marketingowy ;)
Gentoo + XFCE
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: pioruns »

Ostatnio przez tydzień czy dwa reklamowali się na głównej stronie forum, a teraz będą spamować postami? Jeśli tak to proszę o rzetelne informacje.
Poza tym, użytkownikiem projektów rozproszonych BOINC można być bez przyłączania się do tego polskiego teamu. Nie wspominając o tym, że jest kilka innych polskich drużyn. Nie trzeba się do nikogo przyłączać, aby nasz komputer liczył :D
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
socrates
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 289
Rejestracja: 15 maja 2011, 01:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: socrates »

Tez mnie to troche interesuje.
Poprosze o rzetelne informacje a przede wszystkim lopatologiczne wytlumaczenie projektu od strony technicznej.
Bo na czym to polega to ja wiem.
Nie bardzo jak na razie pojmuje po co ogromne moce obliczeniowe do wynalezienia leku na raka?
Albo skad moge wiedziec czy moj komputer pracuje nad lekiem na raka a nie nad nowa bronia masowej zaglady?
I na koniec - dla kogo moj komputer pracuje?
Gentoo + XFCE
sj65
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 84
Rejestracja: 21 maja 2011, 12:12
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: sj65 »

Wszystko jest pięknie dopracowane.
Jednak program jest tak skonstruowany, że nie ma możliwości zawieszenie działalności, przynajmniej ja takiej nie zauważyłem.
Trafiło się, że musiałem przeinstalować system.
Nie wiem gdzie program przechowuje swoje dane. Nie znalazłem ich.
No i teraz problem. Moja znajomość angielskiego jest zbyt mała, żeby zacząć na nowo. Nowego konta nie zamierzam zakładać. Więc zakończyłem działalność.
Pewnie nadal bym udostępniał moc obliczeniową, bo program nie przeszkadza w normalnej pracy.
Szkoda, że nie przewidziano konieczności reinstalacji systemu i jakiegoś zabezpieczenia danych i ustawień w celu łatwego powrotu.

Pozdrawiam
WiOO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2011, 01:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: WiOO »

Przepraszam panowie za moją nie obecność, ale udzielam się przy BOINC i WIOO i mam dużo obowiązków.
Generalnie w kwestii wszelkich pytań BOINC/Linux odsyłam do forum B@P

Jeżeli chodzi o kwestię różnic między Linux a Windows polecam przyłączenia się do polskiego projektu Mersenne@home, którym zauważycie że komputery o takich samych parametrach ale z Linuxem przetwarzają 2-2,5 razy szybciej. Dla czego tak jest ? Nie wiem :). Jeżeli chodzi o projekty które wykorzystują GPU sytuacja w której jedynym rozwiązaniem był Windows, zaczyna ulegać zmianie.

Istnieje możliwość zawieszenia projektu, jeżeli dobrze pamiętam wystarczy wejść do menadżeraBOINC zaznaczyć w której jest lista projektów do których się przyłączyliśmy, kliknąć na projekt i wybrać w menu po lewej opcję zawieś projekt.

Moja grupa prowadzi dwa projekty Mersenne@home i Radioactive@home - znam tych ludzi i wiem że ich projekty nie pracują nad bronią masowej zagłady. Większość projektów to projekty amerykańskie, na ogół nie komercyjne.

Do tego zostaje kwestia chwyt marketingowego (jak to nazwaliście) promowania samego Linuksa. Nauka jest motorem który napędza Linux. W mojej grupie jest 7k osób. Wiele tych osób poczuło ochotę poznania również Linuksa. Firma Nvidia zaczęła udzielać się w rozwój nauki, wspiera projekty, rozwijać wsparcie dla Linuxa w tej dziedzinie. Wiem że potrzeba czasu aby obsługa GPU na Linux była taka sama jak na Windowsa takie akcje przyczyniają się do tego.
Już teraz bogatsi mają superkomputery na Linux z 1/3 procesorów graficznych. Za jakiś czas będzie stać na to biedniejszych.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 15:48 przez WiOO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Necron
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2011, 17:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: Necron »

Przed chwilą przyłączyłem się do projektu http://mersenneathome.net/ .
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: Foka0111 »

WiOO pisze: A następnie wybrać projekt z listy i zarejestrować się, podając login i hasło. A już po chwili nasz komputer i My zaczniemy wspierać rozwój badań takich jak biochemia, astronomia, matematyka i wiele innych.
Mam pytanko,czy najpierw muszę zarejestrować się na stronce i w programie podać Login i hasło ?
WiOO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2011, 01:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: WiOO »

Możesz zarejestrować się na stronie projekty jak i w programie.
Ja osobiście wolę zarejestrować się najpierw na stronce. Ma się od razu dostęp do panelu w którym znajduje się wiele przydatnych opcji.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: pioruns »

Po co się bawić BOINCem, od kiedy istnieją bitcoiny?
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wspieraj polski GRID - BOINC

Post autor: Foka0111 »

pioruns pisze:Po co się bawić BOINCem, od kiedy istnieją bitcoiny?
Można przetwarzać wiele projektów na raz.
Ja zwijam białka dla folding@home na C2D P7450 więc dużych rachunków za prąd mieć nie będę.
To jakieś dodatkowe 15-20W a laptop jest chłodny.
Klient FAH tak zarządza zasobami,ze nie wpływa to na pracę systemu.
Powiedzmy,że za rok wymienię sam wiatrak w tunelu chłodzącym.Dostęp do niego jest prosty a komp i tak chodzi 24 h więc to nie duży wydatek.
Co innego przetwarzanie na GPU.Tutaj przerwałem kiedyś liczenie,bo wymiana grafiki w lapku = nowy lapek :) choć z technicznego punkty widzenia w moim Acerze jest to możliwe nawet w domowych warunkach.Trzeba tylko kartę na złączu MXM II zdobyć.
Chcę też dołączyć do Radioactive@home
Koszt to jednorazowy zakup (ok. 140zł) czujnika.
Mieszkam 5 km od jedynego czynnego reaktora w Polsce więc zawsze się przyda rzetelna informacja na ten temat w tym rejonie.
Na BOINC chcę dołączyć do Freehall@home
Jednak coś ten projekt nie chce u mnie zastartować
Nie mogę na ich stronce ustawić nicka,zespołu i takie tam.Próbowałem przez BAM ale nie dałem rady.

-- 16 cze 2012 12:58 --
pioruns pisze:Po co się bawić BOINCem, od kiedy istnieją bitcoiny?
Poczytałem o tym trochę.
To nie dla mnie :)
Nie w kraju,w którym energię elektr. pozyskuje się ze spalania węgla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości