Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Aaaby..... Ogłoszenia drobne.
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

Szanowni forumowicze,

jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej pod tytułem „Etyczno- moralne aspekty współczesnej komunikacji elektronicznej”. W jej ramach prowadzę badania dotyczące moralnych aspektów komunikacji przez komunikatory internetowe. Pod tym linkiem
znajdziecie ankietę za której wypełnienie był bym wdzięczny. Może się tak zdarzyć, że wyda się wam ona nie logiczna lub pytania w niej zawarte się powtarzają, bądź skala odpowiedzi nie jest taka jak trzeba. Wyprzedzając te wątpliwości zapewniam was, że dołożyłem wszelkiej staranności by była ona użyteczna i dała owoc w formie wyników, które dołożą krople do morza wiedzy. Pragnę również wspomnieć, że w swojej pracy piszę między innymi o społeczności Ubuntu, a przede wszystkim o kodeksie jaki wam drodzy forumowicze i użytkownicy Ubuntu przyświeca. W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod adresem kwestionariusz.info@gmail.com lub w tym wątku. Instrukcja badania dostępna jest pod wyżej podanym linkiem,

serdecznie dziękuję za zainteresowanie.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 10:19 przez animator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: ethanak »

zaciąłem się na pytaniu "do czego wykorzystujesz internet". brak odpowiedzi "do pracy". sorry, no bonus.
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

Dzięki za sugestię, już dodaję taką opcję.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: linuxozaurus »

a co w przypadkami jak wykorzystujesz do wielu rzeczy np praca i czytanie forum
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
berniekk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2008, 17:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: berniekk »

Dziwna ta Twoja ankieta :) Ale chociaż sporo stron Ci poleci na samych wykresach.
ps. Nie wiem na jakim kierunku studiujesz ale czy nie wygodniej byłoby przyjąć skalę 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 nie dotyczy , gdzie 0 oznacza nigdy, a 10 zawsze?
jirajamgo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 241
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: jirajamgo »

ja wymiękłem przy komunikatorach :p
Linux Mint 17 Mate 32bit jądro 3.15.0 RC8 + włączony Zram
Sprzęt; C2D e6750 2x2.66GHz 4Mb Cache, ram DDR2 2Gb 667mhz, Geforce 8600gt 256mb ddr3, dyski; 120Gb WD + 80Gb WD + 120Gb Hitachi 2,5cala Karta dźwiękowa Creatice Sound Blaster Live + przedni panel
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: bear7 »

@animator dam Ci dobrą radę. Zmień promotora póki jeszcze możesz. Jeżeli zatwierdził Ci taką ankietę, to znaczy, że w ogóle do niej nie zaglądnął. Tak jak większość, zatrzymałem się na pytaniach dotyczących używania komunikatora. I nie chodzi mi o pytania, bo przecież ankieta jest anonimowa. Chodzi mi o brak choćby opcji "zawsze" w odpowiedzi. Bo "bardzo często" to nie "zawsze". Chyba, że w twojej pracy chodzi o to, aby pokazać, że Polacy nie znają znaczenia słowa "zawsze".

I jeszcze jedno. Jedno z pierwszych pytań:
Ile godzin dziennie spędzasz korzystając z internetu?
Zakres odpowiedzi:
1 i mniej, 1,2,3,4,5,6,7 i więcej
Czyli 8 dostępnych opcji, a można zaznaczyć tylko odpowiedzi od 1 do 6, czyli tylko 6. A co z tymi skrajnymi odpowiedziami? To tylko taki przykład.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

Odpowiadając na wasze pytania i sugestię to w pierwszej kolejności chciałbym podziękować za zainteresowanie.
bear 7
Zmień promotora póki jeszcze możesz. Jeżeli zatwierdził Ci taką ankietę, to znaczy, że w ogóle do niej nie zaglądnął.
Mój promotor, którego imię i nazwisko podane jest na stronie startowej ankiety wielokrotnie zaglądał do niej. Poza tym jest autorytetem w swojej dziedzinie i wie co robi.
jirajamgo pisze:ja wymiękłem przy komunikatorach :p
ankieta dotyczy wyłącznie komuniaktorów, nic dalej nie ma.
berniekk
czy nie wygodniej byłoby przyjąć skalę 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10
dla badającego być może, dla badanych raczej nie, choć gdyby użyć suwaka mogło by to mieć sens. W zwykłej papierowej ankiecie/ teście mogło by to być uciążliwe dla badanego.
linuxozaurus
a co w przypadkami jak wykorzystujesz do wielu rzeczy np praca i czytanie forum

pytanie jest sformułowane Do czego przede wszystkim wykorzystujesz internet?, a w związku z tym wyklucza wielokrotny wybór. Będzie to miało sens przy obróbce danych t.j. będzie można w oparciu o niej najprawdopodobniej użyć sformułowania "badani, którzy najczęściej używali internetu do x charakteryzowali się y co etc."
Podsumowując, nie jest to narzędzie kliniczne, gdzie był by puszczony porządny pilotaż badań. Nie jest to też praca robiona na kolanie, to znaczy jej konstrukcja nie jest wzięta z kapelusza i służy weryfikacji teorii, są to badania do pracy magisterskiej gdzie brany jest pod lupę jakiś wycinek wiedzy. Co do pytania o kierunek jakie studiuje to jest to psychologia co zresztą zostało podane na stronie startowej badania.
edit
Nawiązując do pytania o czas poświęcony na korzystanie z internetu bear7- biję się w pierś. Mam nadzieję, że teraz jest nieco lepiej, logiczniej. Poszerzyłem też skalę, nie mogę jednak wykasować pytania z obawy przed utratą danych. W każdym razie dziękuję za sugestię.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: bear7 »

animator pisze: Nie jest to też praca robiona na kolanie
O ile nie mogę się wypowiadać na temat twojej pracy magisterskiej, bo jej po prostu nie widziałem, o tyle mogę stwierdzić, że ankieta wygląda, jakby była robiona na kolanie. Wybacz tak surową ocenę, ale mam ku temu podstawy. Na część pytań, zwłaszcza tych o kontaktach przy wykorzystywaniu komunikatorów, brakuje mi pośród opcji odpowiedzi opcji "zawsze".
Są tam dostępne:
wcale, rzadko, czasami, często, bardzo często
Niestety, ale żadna z tych opcji nie jest dla mnie poprawna. Nie korzystam z komunikatorów codziennie, ale z osobami, z którymi utrzymuję kontakt jestem zawsze szczery. Dlatego też, opcja "bardzo często" w moim przypadku nie jest dla mnie w pełni satysfakcjonująca. Jeżeli chcesz mieć ankietę "odwaloną" przez ankietowanych, to pozostaw w takiej formie jaka jest. Jeżeli jednak, chcesz wyciągnąć jakieś wnioski z tej ankiety, to musisz ją inaczej sformułować. Takie jest moje zdanie...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

Bardzo często spotykam się z tym zarzutem. Względy semantyczne są tutaj mniej istotne, 1. logika skali opera się o definicję cechy, która mówi między innymi o jej względnie trwałej powtarzalności co znaczy tyle, że nie ujawnia się zawsze (człowiek to nie maszyna i nie żyje w sterylnym laboratorium gdzie warunki są kontrolowane) 2. skala powinna być pięciostopniowa lub siedmiostopniowa, jeśli jest sześciostopniowa ludzie namiętnie zaznaczają pośrednią (3) odpowiedź 3. test/ ankieta nie powinien zachęcać do udzielania odpowiedzi skrajnych 1 lub 5 (lub wcześniej wymienionej środkowej)(względy metodologiczne związane z odrzuceniem części wyników).
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: bear7 »

animator pisze:logika skali opera się o definicję cechy, która mówi między innymi o jej względnie trwałej powtarzalności co znaczy tyle, że nie ujawnia się zawsze (człowiek to nie maszyna i nie żyje w sterylnym laboratorium gdzie warunki są kontrolowane)
W takim razie, co tam robi opcja "wcale"?
Zresztą... Nie moja ankieta, nie mój problem. Życzę powodzenia z pracą i podczas jej obrony. Szczerze... Bez żadnych podtekstów. :wink:
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

Od choćby mogłeś do tej pory nie spotkać się z przykładową sytuacją.
Nie chce w tej chwili dawać też linków do konkretnych definicji, czy teorii. W końcu u góry wisi ankieta, którą wyjaśniają, a zależy mi na ,możliwie obiektywnych wynikach. Mam nadzieję bear7, że mimo wszystko ją wypełnisz. Zależy mi na dużej próbie badanych.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: ethanak »

No to kwiatki następne:
1) z wczoraj (nie wiem, może poprawione):
Przeglądarka Opera Mobile 11, Android 2.2. Wprowadzam wiek. Niechcący dwa razy depnąłem tę samą cyfrę. Nie mogę cofnąć - nie działa backspace.
2) Cały czas nie ma >10 (mój przypadek). Poza tym masz opis '<10' zamiast '>10'.
3) "Spotykam się ze zrozumieniem i cierpliwością, jeśli przy pomocy komunikatora internetowego dzielę się z rozmówcą sprawami osobistymi i ważnymi dla mnie" - brak "nie dotyczy"
4) W większości przypadków zamiast "wcale" powinno być "nigdy"
5) "Gdy poruszam tematy trudne i osobiste, za pośrednictwem komunikatora internetowego, moi rozmówcy zwracają mi uwagę na błędy w pisowni co sprawia, że się dystansuję." - brak "nie dotyczy" lub "nie robię błędów w pisowni" :)
6) "Spotykam się z sytuacjami, w których gdy próbuję ujawnić moje odmienne upodobania seksualne, używając do tego celu komunikatora internetowego, mój rozmówca obrzuca mnie inwektywami." - brak "nie dotyczy" (to coś innego niż "wcale")
7) "Gdy w trakcie rozmowy przez komunikator internetowy, daję komuś do zrozumienia, że mam odmienną od niego preferencję seksualną spotykam się z akceptacją." brak "nie dotyczy"
W obu powyższych przypadkach chodzi o to, że nie ujawniam swej orientacji seksualnej i nie rozmawiam o tym jaka ona jest (niezależnie od tego jaka jest).
8) "Gdy proszę kogoś by treść rozmowy, która odbywała się przy użyciu komunikatora internetowego, pozostała między nami, to tak się dzieję." - duplikat
9) "Rozmówcy, z którymi kontaktuję się przy użyciu komunikatora internetowego, przedstawiają swój wiek niezgodnie z prawdą." - brak "nie wiem" (w kilku następnych również, nie wymieniam)
10) "Korzystając z komunikatora internetowego , przedstawiam swoją płeć zgodnie z prawdą." - duplikat

Ogólnie: za dużo duplikatów (chyba że chcesz koniecznie stwierdzić że osoba ankietowana łże jak pies, ale od tego są inne metody).
Pytania o orientację seksualną są sformułowane tak, że sugerują przynależność osoby ankietowanej do osób z odmienną orientacją. Co ma odpowiedzieć osoba, która w życiu z kimś takim nie rozmawiała przez komunikator (a przynajmniej nic jej o tym nie wiadomo)?

Niestety - nie do wypełnienia.
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

Dzięki za sugestię, wprowadzę zmiany. Jednak nie będą one niestety dotyczyły sformułowań odpowiedzi, ujmując to najprościej- musiałem się na coś zdecydować, powiem jeszcze, że za wyjątkiem słów można się sugerować wartościami jakie są do nich przypisane t.j. 0,1,2,3 i 4 (pierwotnie ankieta była wyskalowana 1,2,3,4,5 co było ewidentnym błędem- zjawisko/ cecha może przecież kogoś nie dotyczyć stąd 0). Uchylając rąbka tajemnicy dodam jeszcze, że ankieta posiada trzy skale "kłamstwa", a ta na którą się powołujesz stanowi najprostszą z nich ;) Jak zakończę zbieranie danych postaram się przedstawić wam wyniki oraz podstawy teoretyczne tworzenia ankiety, o której mowa. Nawiązując jeszcze do duplikatów to niektóre pytania mogą wydawać się łudząco podobne i nie być jednocześnie identyczne.
Co do czyszczenia pól to na Firefoxie 12.0 pod każdym okienkiem jest przycisk wyczyść odpowiedź. Powinna działać także w części metrykalnej, w tym w komórce, w której jest pytanie o wiek.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: ethanak »

uważasz więc, że jeśli siedziałem sobie gdzieś tam na łonie natury z tabletem w łapie, postanowiłem komuś pomóc wypełniając ankietę, to po stwierdzeniu że moją przeglądarką nie da się tego wypełnić powinienem zasuwać do domu i odpalać firefoksa?
naprawdę, trzeba mieć dużo tupetu aby podsuwać ankietę z technicznymi burakami na forum, gdzie znacząca część użytkowników to profesjonaliści (programiści, webmasterzy i takie tam rzadkie profesje).
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: rom »

O wiele łatwiej byłoby zrozumieć i odpowiedzieć, gdyby to była "normalna" ankieta z pytaniami typu "Jak często w trakcie rozmów za pomocą komunikatora...".
Obecne twierdzenia, do których trzeba dopasować częstotliwość zdarzeń, na początku powodowały u mnie małe wątpliwości o co autorowi chodzi? Szczególnie przy dużym zagęszczeniu przeczeń, np.:
"Jeśli mój rozmówca, z którym kontaktuję się przy pomocy komunikatora internetowego, sam nie porusza kwestii związanych z jego życiem rodzinnym, nie wypytuję o nie."

Ile godzin spędzam codziennie w Internecie? A kto to mierzy z dokładnością do godziny? Powinny być zakresy, np. od 3 do 5.

Ankieta porusza w wielu miejscach temat przemocy słownej. Ale zawsze dotyczy to spraw seksualności, nie ma słowa o rasizmie, religii, reakcji na przemoc itp. A to są tematy częściej poruszane w rozmowach i bardzo mocno są związane z moralnością.
także = też
tak że = więc
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

ethanak
uważasz więc, że jeśli siedziałem sobie gdzieś tam na łonie natury z tabletem w łapie, postanowiłem komuś pomóc wypełniając ankietę, to po stwierdzeniu że moją przeglądarką nie da się tego wypełnić powinienem zasuwać do domu i odpalać firefoksa?
Nie skądże! Wcale tak nie uważam, chciałem tylko zwrócić uwagę na możliwość wyczyszczenia pola, po prostu. Na Operze Mini 6.5.26571 i Operze Mobile 12.00 (Android 2.3.3 SGS2) ankieta się odpala i można wyczyścić pola.
naprawdę, trzeba mieć dużo tupetu aby podsuwać ankietę z technicznymi burakami na forum, gdzie znacząca część użytkowników to profesjonaliści (programiści, webmasterzy i takie tam rzadkie profesje).
To raczej nie kwestia tupetu, po prostu u mnie działa na wyżej wymienionym sprzęcie i oprogramowaniu, ciężko mi sprawdzić czy działa na wszystkich konfiguracjach. W przyszłości będę brał kwestie techniczne bardziej pod uwagę by uniknąć tego typu nieporozumień. 8-)
rom
Przeformułowałem pytanie, które przytoczyłeś, dzięki za zauważenie. Mam nadzieję, że teraz jest czytelniejsze. Pytanie o czas faktycznie nie wygląda najlepiej. Nie mogę go jednak już zastąpić, a funkcjonalność w ramach jego edycji też jest ograniczona. Co do sugestii o zmianę pytań to nie badam poglądów Internautów na moralność, a ich funkcjonowanie moralne co jest jakościowo odmienne. Oczywiście można by ich przytoczyć więcej, nawet dysponuję ich sporą pulą ale kto by to wtedy wypełnił. Wydaję mi się, że 60 pytań to i tak już sporo.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 18:42 przez animator, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: ethanak »

umówmy się: znak się kasuje klawiszem backspace. jeśli go blokujesz - jest to błąd. chyba że udowodnisz, że blokowanie owego klawisza ma jakiś szczytny cel.
akurat na moim midzie klawiatura zasłania link do kasowania. aby poprawić wpis, zamiast pojedynczego backspace muszę wyłączyć klawiaturę, tapnąć w link, tapnąć jeszcze raz w pole wieku, przełączyć klawiaturę na numeryczną i wprowadzić dwie cyfry. widzisz tu jakiś sens?
animator
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2009, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: animator »

Jasne, może to być niewygodne i zniechęcać. Wydaję mi się jednak, że jest to sugestia skierowana bardziej do twórców serwisu.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej.

Post autor: ethanak »

a, to już Ty powinieneś wyskoczyć z mordą do tffurtsuff servisu, bo ichniejsze babole powodują że znacząca część ankietowanych nie wypełnia ankiety z powodu ichniejszych buraków:)
jak będę miał dostęp do firefoksa to podejmę następną próbę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości