Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Aaaby..... Ogłoszenia drobne.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: ethanak »

Tu nie chodzi o to czy Onet jest wartościowy czy nie. Takich Onetów mamy kilka.
Gdyby publiczna telewizja, która żyje z finansów państwowych uzależniła możliwość oglądania jej programów od posiadania konkretnego systemu operacyjnego - pierwszy bym rozdarł mordę, laskę przerobił na transparent i pomaszerował w pierwszym szeregu. Ale w tym przypadku:
a) Onet (jak ktoś kilkakrotnie już zwracał uwagę) jest prywatną firmą i ich naprawdę niewiele interesuje czy masz Linuksa, Windowsa czy może AmigaOS. Masz mieć odtwarzacz przystosowany do oglądania materiałów z DRM. Skąd go weźmiesz to naprawdę nie jest sprawa Onetu.
b) jak ktoś zauważył wcześniej (nie sprawdzałem tego) podobno można toto oglądać pod Linuksem - czyli jeśli to prawda, idea protestu bierze w łeb.

W ogóle zastanawiam się, czy pisałbyś protesty do wszelakich organizacji dlatego, że nie masz odtwarzacza DVD a w wypożyczalni za rogiem mają tylko filmy na DVD?

Załóż protest przeciwko używaniu DRM w ogóle - wtedy się przyłączę.
Awatar użytkownika
piotratorix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2012, 08:39
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: piotratorix »

Dzięki Witch Lady. Pozwolę sobie odezwać się do Ciebie jak będziemy mieli już złożoną petycję.
Awatar użytkownika
soulreaver1
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 409
Rejestracja: 13 mar 2009, 10:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: soulreaver1 »

Jestem za każdą akcją skierowaną przeciwko monopolowi M$.
Awatar użytkownika
piotratorix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2012, 08:39
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: piotratorix »

ethanak pisze: Załóż protest przeciwko używaniu DRM w ogóle - wtedy się przyłączę.
O to właśnie chodzi, być może mój błąd, że tego nie wyakcentowałem, ale nie jestem aż tak do przodu. Nie chodzi przy tym o sam DRM, niech sobie będzie, ale o patenty i o to będziemy walczyć.
Jak już pisałem, akcja jest dopiero w powijakach, jutro mam dostać propozycje z Jaki Linux w sprawie jej dokładnego kształtu.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: ethanak »

piotratorix pisze: Nie chodzi przy tym o sam DRM, niech sobie będzie, ale o patenty i o to będziemy walczyć.
Ale to właśnie wprowadzenie DRM skutecznie upupia wszelkie rozwiązania OS a nie Silverlight... Ja nie chcę walczyć z Silverlightem bo mi nie przeszkadza. Ale DRM owszem.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: Hwiparam »

Szczerze? Myślę, że na władzach takiego Onetu nie zrobi większego wrażenia, jak garstka osób nie wejdzie na stronę i nie kliknie w reklamy. I tak na portalach typu Onet przesiadują głównie dzieci neostrady oraz różne panie Krysie z urzędu pocztowego w Koziej Wólce w przerwach między kawą a herbatą :craz: Myślę, że już większy sens miałaby akcja p.t. "Bojkot TVP", wszak TVP to instytucja publiczna i jako taka nie powinna dzielić ludzi na równych i równiejszych. A Przypomnę, że na stronach TVP również stosuje się Silverlight i DRM...
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: makson »

Dodam swoje trzy grosze.
Nic nie zaszkodzi Onetowi tak, jak to żebyśmy pozwolili im pozostać przy Silverlighcie, a nawet jeszcze bardziej się z tą usługą integrować.
Microsoft porzucił dalszy rozwój Silverlightha i nie będzie już następcy obecnej wersji 5. Ponadto nawet w Windows 8, który ma być wydany w tym roku nie będzie już można korzystać z Silverlighta (Metro UI). Nie wspominam już nawet o masie mobilnych platform. Innymi słowy Onet musi prędzej, czy później zrezygnować z Silverlighte, a czym później to zrobi, tym gorzej dla nich.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
zieeluu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: zieeluu »

Dokładnie tak ; ) pewnie i tak większość usług w sieci odejdzie od flasha i silverlighta w kierunku html5. Pożyjemy zobaczymy.

Jeżeli chodzi o akcję to daj mi znać gdzie i kiedy się podpisać. Masz mój głos w każdej sprawie przeciwko MS i ich praktykom. Zwłaszcza przed organami UE:)

Jeżeli chodzi o onet to nawet nie wiem jak wygląda ich strona główna i sądzę że sprawa powinna dotyczyć tvp jeżeli tak akurat stosowany jest silverlight itp. Nie wiem bo i nie wchodzę:)
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: kondziu jah »

Również popieram. Silverlight może napsuć sporo krwi. O ile media można znaleźć sobie inne, o tyle instnieją miejsca w sieci, które niełatwo zastąpić - ostatnio ludzie niedziewali się na Silverlighta na platformie do deklaracji maturalnych.
TVP, jako media publiczne, wyłudzające haracz za kupiony na promocji telewizor i radyjko będące dodatkiem do czasopisma, powinno mieć obowiązek zapewnienia informacji każdemu obywatelowi.
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
elwaen
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 17 maja 2012, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: elwaen »

Może bojkot onetu to lekka przesada, ale jeśli chodzi o TVP to jako telewizja publiczna, moim zdaniem, powinna być ogólnodostępna, a w tym momencie raczej nie jest więc jak najbardziej akcje popieram :) Co do samego Silverlighta to swego czasu wzięło mnie na to, żeby pooglądać sobie W11 online, a TVN oczywiście wiadomo czego używa. Jedyne co mi się udało osiągnąć to to, że po załadowaniu odcinka przeglądarka się wyłączała(każda na której próbowałem) i tyle było z oglądania ;/ Precz z monopolem microshitu.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: linuxozaurus »

Dokładnie tak ; ) pewnie i tak większość usług w sieci odejdzie od flasha i silverlighta w kierunku html5. Pożyjemy zobaczymy.
ja jestem tego zdania ze wielu będzie musiało przejść na HTML5.

A co do bojkotu telewizji polskiej popieram.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: Shimmy »

Do Silverlight nie mam praktycznie żadnych zastrzezen. Ot taka sobie kolejna technologia Microsoftu z którą radzi sobie mój Moonlight.

Natomiast cyfrowe zarządzanie treścią czy sie komus podoba czy nie, jest naturalną rzeczą. Gdyby można było zdekodować takie pliki, płatne VOD mijałoby się z celem. Inna sprawa, że serwisy m.in. TVNPlayer naginają to i zabezpieczają DRM nawet darmowe, byle jakie materiały. Irytujące ale mają do tego prawo, tak samo jak Onet.

Z całym szacunkiem do organizatorów ale nie ździałacie nic. Zarówno na drodze prawnej - onet nie jest monopolistą, lecz prywatnym medium, jak i na spontanicznym "hura, nie wchodzimy" - myślicie, że do ilu osób trafi Was protest? 1000, 2000 osób sie do tego zastosuje? Nawet jeśli, co graniczy z cudem to utrata kilku tysięcy unikalnych użytkowników jest niczym dla Onetu który odwiedza kilka milionów osób dziennie. Takie życie, nie ten dystrybutor to korzystamy z innego.

Linuxozaurus, chciałem skomentować Twoje wypocinki ale jakoś mi się żal zrobiło. Naprawdę nie mam pojęcia co wspólnego ma HTML5 z Silverlightem. To jak porównać łopatę z koparką. Niby w obu można wyświetlić pliki multimedialne ale na tym podobieństwa się kończą. Przyznaje się od razu że nie interesowałem się tym nigdy, ale jak niby chcesz publikować i zabezpieczać DRM treści korzystając tylko z HTML5?
elwaen
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 17 maja 2012, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: elwaen »

@Shimmy
Ten protest przybiera bardziej ukierunkowaną formę. Większość użytkowników, tak jak ty, uważa że bojkot onetu nie ma sensu. Natomiast jeśli chodzi o telewizję publiczną to tu wystarczyłaby skarga od jednej osoby do odpowiedniej instytucji. Co dopiero od 1000 osób.
Co do drm i html5 to kiedyś widziałem, że chyba już trwają prace nad wdrożeniem obsługi drm do html5. A na pewno były takie plany.
jank60
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 30 lip 2007, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: jank60 »

Witaj< piotratorix> W stu procentach popieram i przyłączam się do Twojej propozycji i trzymam kciuki za tę sprawę.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: Shimmy »

@Shimmy
Ten protest przybiera bardziej ukierunkowaną formę. Większość użytkowników, tak jak ty, uważa że bojkot onetu nie ma sensu. Natomiast jeśli chodzi o telewizję publiczną to tu wystarczyłaby skarga od jednej osoby do odpowiedniej instytucji. Co dopiero od 1000 osób.
Zdajesz sobie sprawę, że większość "aktywistów" to osoby nieletnie? Krzykaczy w internecie jest masa, natomiast żeby się podpisać pod czymkolwiek własnym nazwiskiem brak osób.

Onetu czy innych prywatnych dystrybutorów nie ruszysz, mogą sobie robić co chcą. Co do telewizji publicznej, nie orientuje się w tej kwestii, ale wydaje mi się, że nie ma paragrafu w statusie KRRiT że oferta TVP musi być dostępna dla każdego. Owszem, przez telewizję analogową tak (tak rozumuje się publiczny dostęp) ale w internecie to już ich prywatna broszka.
elwaen
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 17 maja 2012, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: elwaen »

Shimmy pisze:Co do telewizji publicznej, nie orientuje się w tej kwestii, ale wydaje mi się, że nie ma paragrafu w statusie KRRiT że oferta TVP musi być dostępna dla każdego. Owszem, przez telewizję analogową tak (tak rozumuje się publiczny dostęp) ale w internecie to już ich prywatna broszka.
No też się tak nie orientuję w tym bardzo, więc kłócić się nie będę. Po prostu wydaje mi się, że jak coś jest publiczne, to nie ma znaczenia czy w internecie, czy nie. Zresztą to chyba jest faworyzowanie microsoftu przez publiczną instytucję. To nie podpada pod ustawę antymonopolową?
Awatar użytkownika
andres88pl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 215
Rejestracja: 27 wrz 2009, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: andres88pl »

Ostatnio napisałem do Onetu w sprawie OnetVod oto jak mnie zbyli: Witamy,

Prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi w dziale Pomoc na stronie :

http://vod.onet.pl/jakie-warunki-musze- ... detal.html

Wypożyczalnia OnetVOD obecnie dostępna jest tylko dla użytkowników systemu MS Windows oraz Mac OS.

O wszelkich zmianach w usłudze, usprawnieniach technologicznych i dodatkowej funkcjonalności będziemy informować na bieżąco w dziale "Aktualności".

Wszystkie przesłane przez naszych użytkowników sugestie są analizowane i uwzględniane w planach rozwoju serwisu.
Pozdrawiamy,

BOK OnetVOD

Infolinia: 801 080 200
BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 - 23:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 10:00- 18:00

Grupa Onet.pl SA, ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków; Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla miasta Kraków-Śródmieście, XI Wydział Gospodarczy, KRS 0000007763; NIP 734-00-09-469, Kapitał Zakładowy Spółki 8 049 073 PLN.


2012-05-19 21:20 - ............. napisał:
Problem z odwarzaniem na ubuntu

Posiadam o.s Ubuntu wersję 11.10 oraz przeglądarkę Firefox, mam zainstalowany
dodatek Moonlight a mimo to nie mogę oglądać stawki większej niż życie i nie
pomaga ponowne zainstalowanie dodatku. Co zrobić proszę o pomoc
andres88pl@interia.eu ---------- Widać jak im zależy na użytkownikach linuxa.... :cry:
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: Shimmy »

elwaen pisze:
Shimmy pisze:Co do telewizji publicznej, nie orientuje się w tej kwestii, ale wydaje mi się, że nie ma paragrafu w statusie KRRiT że oferta TVP musi być dostępna dla każdego. Owszem, przez telewizję analogową tak (tak rozumuje się publiczny dostęp) ale w internecie to już ich prywatna broszka.
No też się tak nie orientuję w tym bardzo, więc kłócić się nie będę. Po prostu wydaje mi się, że jak coś jest publiczne, to nie ma znaczenia czy w internecie, czy nie. Zresztą to chyba jest faworyzowanie microsoftu przez publiczną instytucję. To nie podpada pod ustawę antymonopolową?
Bez przesady, tu nie chodzi o faworyzowanie MS, tylko po prostu DRM jest konieczne do zabezpieczania tych materiałów. Zresztą tylko VOD jest objęte drm, sport.tvp.pl i otwarte videa pod silverlightem bez problemu działają na Linuksie przed moonlight.
elwaen
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 17 maja 2012, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: elwaen »

@Shimmy
Jak mówiłem, kłócić się nie zamierzam, gdyż nie mam takiego zwyczaju jeśli nie znam się na czymś. Onet mam gdzieś, skargę na TVP popieram - takie moje osobiste poglądy :P
Zentro_Xenon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Omijamy ONET - akcja użytkowników Linuxa

Post autor: Zentro_Xenon »

Hmmm, nie wiem czy to coś wnosi, ale ja mogę na Ubunciaku odtwarzać materiały z VOD. Nie wiem co jest pozabezpieczane... Ale odcinek rancza mi się normalnie uruchomił. Jak coś, mowa o tym VOD z TVP.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości