Aktualizacja GPS «GARMIN» pod Lunux

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Aktualizacja GPS «GARMIN» pod Lunux

Post autor: lcoyote »

Szukałem i szukałem, ale nadal nic nie znalazłem konkretnego na temat aktualizacji GPS «Garmin» (ja mam k :pt36: onkretnie « nüvi 2545ML » )
Jedyną jak do tej pory (dla mnie) jest przełożenie dysku z Windows 8 i tam mam zainstalowanego Garnim WebUpdater.
Może ktoś zna sposób aktualizacji pod Ubuntu :pt36:
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja GPS «GARMIN» pod Lunux

Post autor: mario_7 »

Poczytaj tutaj - może znajdziesz jakieś rozwiązanie (ja nie czytałem całości): https://www.reddit.com/r/linux/comments ... on_needed/
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Aktualizacja GPS «GARMIN» pod Lunux

Post autor: lcoyote »

mario_7 pisze: 17 lut 2018, 18:10 Poczytaj tutaj - może znajdziesz jakieś rozwiązanie (ja nie czytałem całości): https://www.reddit.com/r/linux/comments ... on_needed/
Dzięki, ale jak tamto czytałem i inne artykuły, to trzeba stwierdzić, że producenci GPS celowo do uaktualnienia «zalecają» Windowsa i ewentualnie Mac - a to nie są systemy na licencji GPL®
Komercja :twisted:
Podobnie jak tutaj we Francji wszystkie laptopy (l'ordinateur mobile) są dostępne wyłącznie z Windows lub Mac.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Aktualizacja GPS «GARMIN» pod Lunux

Post autor: kobrawerde »

Niestety system Linux jeszcze jest tak traktowany przez firmy komercyjne...ostatnio chciałem zaprogramować pilota firmy Logitech i mimo iż niby jest jakieś oprogramowanie alternatywne pod linux-a to jednak mimo instalacji nie można było się zalogować na konto ... itp itd... a sam program chyba z 2015 roku. Ostatecznie skorzystałem z virtualbox-a na linux-e zainstalowałem winde zaprogramowałem logitecha i...... czym prędzej pozbyłem się windy z dysku :-) ...... może kiedyś coś się zmieni ?
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Aktualizacja GPS «GARMIN» pod Lunux

Post autor: lcoyote »

Może kiedyś ;-) sam bym tego życzył, ale z drugiej strony; pomyślcie!!!. Gdyby całkowicie Windows zniknął z rynku, to serwisy komputerowe pewnie też, bo Linux BARDZO rzadko się sypie. Co prawda Linux też ma czasem swoje «fochy» - ale w Linux zaraz w sieci poprawki znajdziemy. Niech żyje wolne oprogramowanie Open Source®
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Aktualizacja GPS «GARMIN» pod Lunux

Post autor: lcoyote »

:-D Wyczytałem, że chińczycy wprowadzili na rynek nowego Linux'a «Deepin 15.5: piękny chiński Linux „wie czego chcesz, daje to, czego potrzebujesz” » - a jak wiadomo co piąty człowiek na ziemi to chińczyk. Może skala chińskich użytkowników Linux'a spowoduje zainteresowanie firm komercyjnych. Podobnie było z ładowarkami do telefonów komórkowych - chińczycy wymusili na producentach ujednolicenie tych. A wtedy pojawią się programy działające nie tylko pod Win czy Mac - ale i pod Linux. :pt36: :mrgreen:

Tutaj można poczytać o nowym chińskim Linux
https://www.dobreprogramy.pl/deepin-tes ... 85431.html
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości