Nie udało się uruchomić sesji.

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
arkrider
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2010, 19:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Nie udało się uruchomić sesji.

Post autor: arkrider »

Witam.
Mam zainstalowane ubuntu 14.04 obok windowsa 8.1 i po dłuższym okresie postanowiłem je uruchomić, ale przy logowaniu otrzymuje właśnie takie o to komunikat "Nie udało się uruchomić sesji". Czy ktoś wie co może być powodem tego i jak mógłbym to naprawić? Z góry dzięki :)
pmp3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2008, 13:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Nie udało się uruchomić sesji.

Post autor: pmp3 »

Mam podobne problemy z Ubuntu 16.04. Odinstalowałem Nautilusa i po ponownej instalacji uruchomiłem komputer i nie mogę zalogować się na swoje konto, mimo podania prawidłowego hasła. Dodatkowo nie mogę zalogować się jako Gość. W obu przypadkach komunikat jest następujący "nie udało się uruchomić sesji".
Co zrobić?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie udało się uruchomić sesji.

Post autor: mario_7 »

Czy przy odinstalowaniu nautilusa jakieś inne pakiety były odinstalowane? Zainstalowałeś je ponownie?
pmp3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2008, 13:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Nie udało się uruchomić sesji.

Post autor: pmp3 »

Tak, były odinstalowywane, te które zasugerował synaptic. Jakie to były pakiety nie napiszę bo ich nazw nie zapisałem. Myślałem, że najszybszym rozwiązaniem będzie nowa instalacja. Zainstalowałem 17.04 i mam kolejny problem, a nawet dwa. (1) zaszyfrowana przez usunięty system partycja "/home" nie działa oraz (2) w pewnym momencie przestał działać internet aero2 pobierany za pośrednictwem routera wifi.

ad1. próbowałem opcji odzyskiwania poprzez link na dysku "Access-Your-Private-Data.desktop" (nie działa) polecenie z pliku przeczytaj "ecryptfs-mount-private" (nie działa) z live USB (ne działa). kolejne instalacje z dostępem do zaszyfrowanej partycji i bez (z ustawionym hasłem jak poprzednio) też nic nie dały.

ad2. Internet działał i przestał, choć mogę się zalogować do panelu routera i ikonki wskazują, że połączenie jest, to przeglądarka oraz inne programy nie mają dostępu do sieci. Jak pobieram internet od innego dostawcy za pośrednictwem telefonu jest ok. Router za pomocą, którego pobieram internet dostarczany przez aero2 działa bo łączą się z nim wszystkie urządzenia od telefonu a na czytniku ebook kończąc. Coś z konfiguracją Ubuntu 17.04 się stało.

Co robić? :)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie udało się uruchomić sesji.

Post autor: mario_7 »

Jeśli chodzi o dostęp do zaszyfrowanej partycji, to był już ten temat poruszany na forum - poszukaj.

Jeśli chodzi o dostęp do Internetu to sprawdź czy to nie jest po prostu kwestia DNS i jeśli nie, to załóż osobny wątek o tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości