(świeże Ubuntu) czy mam usuwać sterownik Nouveuau przed instalacją sterowników własnościowych NVIDIA?

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
thepanone
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:28
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

(świeże Ubuntu) czy mam usuwać sterownik Nouveuau przed instalacją sterowników własnościowych NVIDIA?

Post autor: thepanone »

(świeże Ubuntu) czy mam usuwać sterownik Nouveuau przed instalacją sterowników własnościowych NVIDIA? czy wystarczy w "Oprogramowanie i akualizacje" zaznaczyć nowy sterownik i "zastosuj zmiany"?
Awatar użytkownika
yahoob3
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 443
Rejestracja: 01 lip 2013, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: (świeże Ubuntu) czy mam usuwać sterownik Nouveuau przed instalacją sterowników własnościowych NVIDIA?

Post autor: yahoob3 »

Nic nie usuwasz - system sam zmieni sterownik... i w razie błędu będzie można wrócić do Nouveau.
Mint 20.1 Cinnamon, kern. 5.4; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742;
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: (świeże Ubuntu) czy mam usuwać sterownik Nouveuau przed instalacją sterowników własnościowych NVIDIA?

Post autor: JerryG »

yahoob3 pisze:Nic nie usuwasz - system sam zmieni sterownik... i w razie błędu będzie można wrócić do Nouveau.
No nie zawsze.
Mam Kubuntu i w ustawieniach nic nie moge zrobic ze sterownikami od instalacji martwa zakladka a system mi dziala OK
A stery zmienilem dopiero po zainstalowaniu netext73, moze pod Ubuntu dziala ale tego nie wiem bo nie uzywalem.
Jak widac z podpisu mam dwie karty, Nvidii nie uzywam a po instalacji byl Nouveau, teraz tylko jade na Intelu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości