Rozdzielczosc na TV, konfiguracja Mediatomb

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
pepelito
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2017, 08:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Rozdzielczosc na TV, konfiguracja Mediatomb

Post autor: pepelito »

Witam

Poradziłem sobie z Kdenlive, musiałem doinstalować dodatkowe pakiety poprzez Synaptic.

Mam jeszcze 2 problemy:

1. 2 monitory. Poprzez przejściówkę dvi/vga mam podłączony monitor o rozdzielczość 1600x600, poprzez HDMI mam podłączony telewizor Fullhd.

W przypadku monitora rozdzielczość można ustawić poprawnie tj. 1600x900. W telewizorze również można ustawić poprawnie tj. 1920x1080. Ja natomiast chcę aby oba monitory były zdublowane, a nie poszerzone. W tym miejscu pojawia się problem, aby to poprawnie zagrało trzeba takie same rozdzielczości, inaczej wszystko się rozjeżdża. Nie ma wyboru ustawienia rozdzielczości 1600x900.

Czy jest jakaś opcja wymuszenia, albo doprowadzenia do ładu 2 różnych rozdzielczości, aby działało poprawnie przy dublowaniu? W przypadku zaznaczenia opcji ten sam obraz max, rozdzielczość to 720p

Karta HD5770. Czy jest szansa że po zmianie na Geforce ruszy?

2. Mediatomb. Zmieniłem kilka linijek, ale nie wiem jak to zapisać. Wpisuje ^O żeby zapisać, albo ^X żeby zamknąć i nic się nie dzieje. To już nie jest ważne, zainstalowałem PS3 media center.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2017-03-11 08-43-48.png
(279.57 KiB) Nie pobierany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości