[Ubuntu 16.04] Dźwięk z skryptu podczas wstrzymywania działania systemu

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
MrRadian
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2017, 11:13
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

[Ubuntu 16.04] Dźwięk z skryptu podczas wstrzymywania działania systemu

Post autor: MrRadian »

Witam


Do komputera mam podłączony projektor z którym komunikuje się za pomocą RS232, całość jest obsługiwana za pomocą pilota zdalnego sterowania. Pilot za pomocą wyłącznika usypia komputer, a ten wyłącza projektor. Teraz chciałbym aby podczas procedury usypiana komputera z głośników leciał dźwięk, jakaś melodyjka dopóki projektor nie poinformuje komputera o całkowitym wyłączeniu. Mam jednak problem, wszystko działa oprócz dźwięku, tzn. projektor komunikuje się komputerem, a ten czeka z całkowitym uśpieniem do komunikatu projektora, ale dźwięk w ogóle nie startuje wszystko napisane w pythonie. Najdziwniejsze jest to że kiedy ręcznie uruchomię skrypt pythona to dźwięk leci aż do wyłączenia projektora, a kiedy wszystko ma uruchomić skrypt to dźwięku nie ma. Na dodatek sprawdzałem mój skrypt poza procedurą uśpienia i wszystko działa. Wydaje mi się że podczas usypiania komputera konsola zostaje wyciszona i teraz pytanie jak to obejść?

Skrypt odpowiedzialny za uruchomienie dźwięku w tle starałem się uruchomić już z rożnych skryptów, ale bez skutku :pt36:
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [Ubuntu 16.04] Dźwięk z skryptu podczas wstrzymywania działania systemu

Post autor: mario_7 »

W jaki sposób odtwarzasz dźwięk i jak uruchamiasz skrypt?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości