Reanimacja mikro PC

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
WielkiJao
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2017, 19:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Reanimacja mikro PC

Post autor: WielkiJao »

Witam

Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jak widać jestem świerzakiem na forum.
Linuxa używam od dłuższego czasu ale jest to bardziej klikanie niż pisanie komend w terminalu. Coś tam zrobić w nim zrobię ale jeszcze sporo nauki przede mną, o czym się za chwilę przekonacie. ;)

Wracając do tematu.
Pewnego dnia energetyka urządziła sobie w mojej okolicy dyskotekę i prąd migał jak szalony. Skutek tego jest taki że Kiano SlimStick padł i nie chciał wstać. Chciałem przywrócić ustawienia fabryczne ale prąd ponownie został odcięty i urządzenie całkiem odmówiło posłuszeństwa. Próbowałem wgrać nowego win10 ale żadna wersja ze strony m$ nie chce współpracować. Chciał bym nagrać na niego jakąś lekką wersję ubuntu ponieważ jak się przekonałem "pełno wymiarowego" gnomie ten sprzęcik nie uciągnie ( ma straszne lagi i praca jest przez to jest dość męcząca).
Znalazłem w internecie poradnik jak przerobić standardowe obrazy płyt tak aby odpaliły na Atomie ale poległem przy pierwszym punkcie. Nie potrafię nawet odpalić tego programu. Postępuję zgodnie z tekstem (przetłumaczonym w google) i wklejam pobrany plik w wyznaczone miejsce "/usr/local/bin" , pobieram "squashfs-tools", "xorriso" i "zenity", kopjuję i wklejam komendę "/usr/local/bin/isorespin.sh [ -h | -v ]" i nic. Terminal "mówi" mi że "[1]+ Zatrzymano /usr/local/bin/isorespin.sh [ -h | -v]".
Czy mógł by mi ktoś pomóc w przerobieniu obrazu płyty za pomocą tego programu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WielkiJao
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2017, 19:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Reanimacja mikro PC

Post autor: WielkiJao »

Odpowiedź raczej skromna. ;)

Metodą prób i błędów oraz przeszukiwania czeluści internetu rozwiązałem problem nie startującego programu. Przed każdym uruchomieniem muszę wpisać komendę "chmod +x /usr/local/bin/isorespin.sh" po czym bez problemu odpalam program komendą " /usr/local/bin/isorespin.sh ".
Teraz pojawił się jednak nowy problem ponieważ linuxy ( lubuntu, mint ) instalują się w trybie BIOS ( czy jakoś tak ), a Slimstick posiada tylko UEFI. Efekt tego jest taki że po instalacji system nie startuje. Przeszukiwałem menu SlimSticka ale nie widzę nigdzie opcji przełączenia UEFI na Legancy bot ( tak przynajmniej było w laptopach które formatowałem i wgrywałem Minty ).
Awatar użytkownika
WielkiJao
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2017, 19:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Reanimacja mikro PC

Post autor: WielkiJao »

Problem rozwiązany. Na SlimSticku działają : xubuntu 17.04 oraz ubuntu mate 16.04.02. Minty 18.2, lubuntu 16.04 oraz 17.02 mają problemy podczas instalacji i się wysypują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości