Strona 1 z 1

Konfiguracja modemu D-Link w Ubuntu

: 12 sie 2017, 21:56
autor: Angelika_
Witam serdecznie,
mam świeżo zainstalowane Ubuntu 16.04 LTE i jestem super świeżym użytkownikiem tego systemu. Mam taki problem: Ubuntu nie "odczytuje" modemu (D-Link 4G LTE DWM-222 - ten modem powinien być obsługiwany przez Ubuntu) i tylko po wpisaniu komendy lsusb w terminalu widać, że Ubuntu "widzi" ten modem (przepraszam za moje koszmarną terminologię).

W tym artykule: http://ubuntu.pl/czytelnia/2010/07/12/i ... ntu-10-04/ zostało napisane, że wystarczy zainstalować "usb-modeswitch" i "usb-modeswitch-data", aby wszystko działało. Jednak jeśli nie mam WiFi w domu, to z jakiej strony pobrać aktualne pakiety? (lub jakie wpisać komendy, aby zainstalować je ? - przy założeniu, że pójdę do kogoś z WiFi). I to naprawdę wystarczy, aby system "odczytał" modem?

Proszę o wyrozumiałość, bo jak zapewne mocno widzicie to moja pierwsza styczność z tym systemem, a zależy mi, aby go pojąć. Dziękuję

Re: Konfiguracja modemu D-Link w Ubuntu

: 12 sie 2017, 23:38
autor: kobrawerde
Może nie mam ubuntu ale ...brata Linux Mint :-) i po wpisaniu w konsoli np:
sudo apt-get install usb-modeswitch usb-modeswitch-data
to informuje mnie iż już mam te pakiety zainstalowane :-) ..mimo że nie mam żadengo modemu ...ale aktualizuje system non stop !
A jeśli chcesz dostarczyć sobie w/w pakiety to oczywiście można np. z drugiego komputera kolegi wyszukać np.
download usb-modeswitch-data ubuntu w google
i ściągnąć najlepiej z końcówką .deb (usb-modeswitch_2.1.1+repack0-1ubuntu1_amd64.deb)
w systemie ubuntu podobnie jak Linux Mint wystarczy wtedy podwójne kliknięcie a program sam się zainstaluje ( bo to pakiety pod systemy debiana )
pozdro!

Re: Konfiguracja modemu D-Link w Ubuntu

: 13 sie 2017, 19:00
autor: Angelika_
Bardzo dziękuję za pomoc :) Faktycznie miałam zainstalowane te pakiety (jak widać jestem aż zbyt początkująca ;) ), ale wiedzy przybyło i to najważniejsze! Jeszcze raz dziękuję!
Pozdrawiam!