Jaki linux dla programisty?

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
kacprusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2017, 10:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Jaki linux dla programisty?

Post autor: kacprusz »

Cześć, jestem programistą który chciałby się przesiąść na Linuxa z powodu wydajności, sprzęt jakim dysponuję to netbook z 2x2.4Ghz i5, 8GB RAM'u oraz dyskiem SSD 128GB. Zastanawiam się nad Ubuntu, Mintem lub Debianem. Który z nich ma największe możliwości, z którego będzie mi się pracować najlepiej. Pisze głownie w JS, HTML i CSS a IDE na którym obecnie pracuję to Brackets (od Linuxa chcę przesiąc się na VSC) i zdarzają sie inne języki programowania. Który wybrać, jaki jest najlepszy pod moje wymagania ? Może jest tutaj jakiś programista który korzysta z Ubuntu i może sie wypowiedzieć na ten temat
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2030
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jaki linux dla programisty?

Post autor: kobrawerde »

Nie jestem programistą ale tak czasem zapamiętuję pewne kwestie ...nie wiem czy akurat będą pomocna w wyborze Systemu dla programisty. Z tego co mie zaciekawiło to pewien aspekt iż wielu ludzi zajmujących się na poważnie programowaniem / kompilacjami itd ostatecznie polecało Debiana jako najbardziej stabilnego systemu. Co więcej wielu po licznych "bojach" przy w/w pracach i tak w końcu kończyła właśnie na systemie Debian ?... dla mnie osobiście to trochę dziwne bo wkońcu dlaczego Debian miłby być w czymś lepszy od Ubuntu ? ...ale fak faktem iż takie właśnie niejedno info odnotowałem ... a czy ta informacja będzie pomocna i prawdziwa na 100% nie powiem :-)
pozdro!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości