Sterowniki dla Lenovo G70-70

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
themotw
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2017, 11:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86

Sterowniki dla Lenovo G70-70

Post autor: themotw »

Witam serdecznie!

Jestem nowym użytkownikiem Ubuntu 16.04 LTS. Zadomowienie się w tym systemie trochę mnie przerasta a wyszukiwarka internetowa nie chce pomóc, dlatego postanowiłem założyć konto na tym forum i poprosić o pomoc ;)

Zainstalowałem Ubuntu na Lenovo G70-70 (B6CN16WW). Uruchomiłem pełną instalację z podstawowymi dodatkami i sterownikami. System niby działa poprawnie, ale występuje kilka problemów. Kiedy zamknę klapę laptopa komputer usypia, ale po otworzeniu nie mogę go wybudzić. Słychać, że komputer się obudził i pracuje, ale przed oczami mam czarny ekran i w żaden sposób nie mogę z tego poziomu dojść do ekranu logowania. Wtedy pomaga jedynie przytrzymanie POWER przez kilka sekund i uruchomienie komputera od nowa.
Kolejnym problemem są losowe zaniki Wi-Fi. Na pasku wszystko wygląda prawidłowo, ale sieci nie ma. Pomaga odłączenie się od sieci i ponowne połączenie. Nie satysfakcjonuje mnie ciągłe rozwiązywanie problemu w ten sposób.
Ostatnim istotniejszym dla mnie problemem są przycinki muzyki. Nie ważne czy słucham jej za mocą przeglądarki na youtube.com czy mp3 w odtwarzaczu czy jest to ścieżka dźwiękowa podczas filmu. Muzyka zacina się w taki śmieszny sposób, albo zwalnia na chwilę.

Pomyślałem, że wyżej wymienione problemy są spowodowane brakiem odpowiednich sterowników dostosowanych do mojego komputera. Pomyślałem o tym zwłaszcza dlatego, że kiedyś w Windowsach występował identyczny problem z wybudzaniem komputera ze śpiączki. Nie potrafię jednak znaleźć odpowiednich sterowników, dlatego pytanie kieruję do Was, drodzy użytkownicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości