Zmiana środowiska graficznego.

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Loczeski
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2016, 15:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Zmiana środowiska graficznego.

Post autor: Loczeski »

Witam.
Czy zmiana środowiska graficznego usuwa nam stare pliki? Jest to na zasadzie jakby zainstalowania systemu od nowa tylko z innym środowiskiem?
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Zmiana środowiska graficznego.

Post autor: Tomfoc »

Nie ma czegoś takiego jak "zmiana środowiska". Możesz sobie kolejne środowisko doinstalować, obecne pozostawić albo odinstalować. Mieszanie środowisk nie jest wskazane, bo środowisko graficzne to nie tylko inne kolory, inne ikonki, inne paski i panele. To również inne oprogramowanie. Jeśli już chcesz używać innego środowiska, a nie chcesz instalować systemu z tym środowiskiem, to je sobie doinstaluj, ale korzystaj z niego jako inny użytkownik. Pliki usuwane nie będą, przeciwnie - sporo nowych przybędzie.
Loczeski
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2016, 15:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Zmiana środowiska graficznego.

Post autor: Loczeski »

Aha, czyli generalnie najlepsza opcja to instalacja od nowa linuxa już  z wybranym środowiskiem graficznym niż doinstalowywanie.
rrico
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: óć-pl

Re: Zmiana środowiska graficznego.

Post autor: rrico »

Chyba że szukasz konkretnego softu dostępnego w tym drugim środowisku. Ale to też można doinstalować osobno na tym "innym" środowisku. Generalnie instalka od razu tego czego potrzebujesz zajmie najmniej miejsca, bez potrzeby dodatkowych rzeczy, nad którymi będziesz się później zastanawiał do czego to i czy potrzebne.
Ja tak mam, mam dodatkowy program do multimediów doinstalowany z drugiego środowiska (pierwotne cinnamon, drugie mate). Ale sobie go zostawiłem, bo awaryjnie już mi się przydał. Oba wykorzystują inne (chyba) biblioteki zajujące miejsce, ale zdecydowałem się nie usuwać i mam oba. Także dobrze pomyśl czy potrzebujesz i czy zostawiać czy nie.
----------------------------------------------------
Ubuntu MATE 16.04.2 LTS x64 (tymczasowo offline) | Składak
Limux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 (bieżący) | Toshiba Satellite A350
Loczeski
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2016, 15:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Zmiana środowiska graficznego.

Post autor: Loczeski »

Dziękuję, w sumie aktualnie pracuje na classic unity od ubuntu 16.04 LTS i interesuje mnie tylko zmiana wygladu, ale jednak wstrzymam sie ze wzgledu na możliwe komplikacje przy "doinstalowywaniu" środowiska graficznego.

Dzięki za wyjaśnienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości