Wine / Lubuntu ..instalacja ?

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Wine / Lubuntu ..instalacja ?

Post autor: kobrawerde »

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w programie wine ... z którego jak dotąd prawie nie korzystałem. Niestey problem nie dotyczy Ubuntu a odchudzonego brata Lubuntu ...troszkę przeszukałem internet ...ale raczej wszelkie pomocne sugestie dotyczą raczej Ubuntu. A w takich dystrybucjach jak Linux Mint ten problem nie występuje po sparawdzałem na drugim systemie.
Mianowicie po instalacji programu wine tak z zalecanego oprogramowania w menu Lubuntu jak z commandline ( terminal-a) ...wine oczywiście się instaluje jednak brak odnośników w menu Lubuntu ( system korzysta z Openbox-a ) ... jak wykonam w terminalu komendę : wincfg jako zwykły user ..czyli path to: /home/user/.wine ... to przy instalacji programów exe prawie zaden się nie uruchamia ...mimo tworzenia na pulpicie ikonki do danego programu ? i co najważniejsze nie mam w menu żadnych ikon Wine / dyck C: itd :-) ....
Kilka razy czyściłem system z wine i pozostałości po nim i instalowałem wszystko od nowa ..ale z tym samym skutkiem . O ile mogę sobie przypomnieć raczej błąd dotyczył grafiki /i nouveau ..? ...co dziwne jak zrobiłem wincfg jako root wine zainstalował się w katalogu root / .wine ale mimo zaznaczenia nie utworzył skrótu na pulpicie ..jednak takowy istniał w konfiguracji /root/.wine/ ..../pulpit .... klikając na skrót program normalnie się uruchamia ?. Ale jak widać folder Pulpit nie odnośi się w tym przypadku do zwykłego usera czyli : /home/user/.wine ...i dladego nie ma tam ikon z pulpitu / menu w LXPanel.
Ciekawy problem z tym wine ...jeszcze będę szukał rozwiązania ..... ale już mam lekki :pt36: .... Pewnie coś nie tak jest z systemem Lubuntu ...ale może jest na to rozwiązanie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości