Ubuntu 64bit z CUDA 9

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
MTomczak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2018, 13:39
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Ubuntu 64bit z CUDA 9

Post autor: MTomczak »

Witam wszystkich

Często potrzebuję lokalnie (live) uruchomić linuxa. Ważne, żeby był to system 64bit.
Do tej pory korzystałem z Tryumfalnej Truskawki.
Niestety okazało się teraz, że potrzebuję także mieć zainstalowane CUDA 9 - do obsługi kart Intela.
Przez to, że nie mogę zainstalować na stałe linuxa mam problem z zainstalowaniem tych sterowników - w ogóle w porównaniu do Windowsa to jest to jakaś tragedia.
Czy jest możliwe utworzenie gotowego obrazu Ubuntu 64 bit z zainstalowanymi właśnie sterownikami CUDA 9? Tak, abym mógł robić bezpośrednio live USB i od razu mieć dostęp do działającego systemu z obsługa kart.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 64bit z CUDA 9

Post autor: Tomfoc »

Może dobrym rozwiązaniem było by zainstalowanie Linuksa na pendrive (tak samo jak na dysku twardym). Można później doinstalować potrzebne oprogramowanie. Można też nagrać obraz iso na pendrive programem obsługującym tzw. persystencję np. https://www.dobreprogramy.pl/LinuxLive- ... 31072.html Ta opcja również umożliwia doinstalowanie oprogramowania.
MTomczak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2018, 13:39
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 64bit z CUDA 9

Post autor: MTomczak »

Tak robię cały czas.
Niemniej instalacja CUDA wymaga restartu - gdzie przy restarcie tracę wszystkie dane.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2030
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 64bit z CUDA 9

Post autor: kobrawerde »

Nie wszystkie systemy linux można zainstalować w opcji persistance. Zresztą często to działa bardzo wolno na USB. Kiedyś miałem tak zainstalowany system PuppyLinux ( ten system działał nawet OK i mógłbym go polecić ) ale on jest specjalnie odchudzony do tego stopnia że wszelkie instalacje można dokonywać raczej tylko ze specjalnie zrobionych pakietów także drivery pod karty graficzne dlatego tylko dla zaawansowanych a pakiety raczej tylko do pobrania z ichniego forum. Niedawno sprawdzałem linux-ową wersję programu pod instalację Linux / USB ...nawet z wersją persistance. Powiem tak niby działa ....ale nie jest to według mnie do zaakceptowania ogólnie system działa jak przysłowiowa krowa ( może to wina tylko mojego wolnego USB ale wątpię ). Możesz spróbować program : http://multibootusb.org/
a system to Ubuntu 16.04.3 LTS ( 64bit ) : https://www.ubuntu.com/download/desktop
Nie zapomnij przy instalacji wyznaczyć na USB przestrzeni : persistance np. 3 GB
Niby akceptuje zapis czyli zmiany dokonane w systemie i po restarcie nie powinny "zniknąć" w niebyt ...ale jak to ogólnie działa :mrgreen:
.... bez komentarza ...no chyba że jak wspomniałem wyżej wina USB :razz:
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 64bit z CUDA 9

Post autor: mario_7 »

Jest różnica między instalacją na USB a przygotowaniem pendrive z sesją Live systemu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości