BleachBit zabrał mi pamięć z portcji / i...

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
kakagonzalez
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

BleachBit zabrał mi pamięć z portcji / i...

Post autor: kakagonzalez »

Cześć. Użytkownik distro Linux Mint 17.3 ze środowiskiem cinnamon tutaj.
Stwierdziłem ostatnio, że po ponad roku użytkowania w/w systemu zmienię go, najpierw jednak poszukam czegoś "na spokojnie" i posprzątam w tym bu... nieporządku, jaki zrobiłem przez rok ;)
Gugiel pokazał mi program "BleachBit" - odpaliłem przez terminal z uprawnieniami roota, coś wyczyścił, nagle system zaczął narzekać, że mu pamięci brakuje, ale olałem (gdy w opisie przeprowadzanych prac zobaczyłem "defragmentacja" stwierdziłem, że najwidoczniej najpierw musi coś zabrać). Po zamknięciu okna terminala zauważyłem, że na partycji "/home" nie zmieniło soę w sumie nic, za to w partycji "/" ubyło ponad 1 GB (dokłdaniej: monitor systemu pokazuje, że na partycji "/" jest ponad 1GB danych więcej niż przed odpaleniem BleachBita ), z kolei po restarcie zauważyłem, że partycja SWAP zajmuje około 1,3GB więcej, niż zadeklarowałem przy tworzeniu partycji. komenda "sudo swapoff -a && sudo swapon -a" zmienia wielkość partycji SWAP na poprawną, ale dalej na partycji "/" jest trochę ciasno.

Co zrobiłem nie tak i jak to naprawić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości