Na ekranie nie pojawia się kursor

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Dwaplusbezdobra
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2018, 18:05
Płeć: Kobieta

Na ekranie nie pojawia się kursor

Post autor: Dwaplusbezdobra »

Cześć!

Na wstępie wspomnę, co za chwilę zobaczycie, gdy bliżej przedstawię swój problem, że kompletnie nie jestem pasjonatką użytkowania komputerów i włączam swojego lapka tylko po to, żeby otworzyć pocztę albo zredagować prosty tekst.

Jakieś ładne kilka lat temu dostałam w prezencie laptopa z wgranym systemem Windows 10. Ponieważ jestem uprzedzona do tego systemu i wiem, że w przeszłości często mi szwankował, poprosiłam w serwisie, żeby ktoś zainstalował mi również Linuksa (jestem na tyle nieudolna, że nawet nie potrafię podzielić dysku na partycje), tak na wszelki wypadek.

Podczas gdy korzystałam z Windowsa, automatycznie włączyła mi się funkcja aktualizacji systemu (pomimo, że wielokrotnie ją wyłączałam). Niestety, w pewnym momencie, system zrestartował się (nie byłam wtedy obecna przed komputerem) i nastąpiło ponowne uruchomianie komputera... aktualizacja nie została zakończona, ponieważ automatycznie uruchomił się system Ubuntu.

Za każdym razem, gdy włączam Windowsa, system żąda ode mnie zgody na aktualizację.
Niestety, gdy uruchamiam Ubuntu, jest nie lepiej - przestał mi się pojawiać kursor na ekranie.

Problemy proste, ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Czy macie jakiś pomysł, jak rozwiązać tę sytuację?

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8595
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Na ekranie nie pojawia się kursor

Post autor: mario_7 »

Jaka wersja Ubuntu?
Jaki komputer?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości