Do stęp do dysków smartfona pod Androidem przez USB

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
ici
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04

Do stęp do dysków smartfona pod Androidem przez USB

Post autor: ici »

Cześć.
Kiedyś smartphone bezproblemowo łączył się z Linuxem, mogłem przerzucać pliki, zdjęcia.
Od jakiegoś czasu (update?) coś się poprzestawiało i z poziomu Linuxa widzę tylko małą część dysku "startowego" w smartphonie z plikami instalacyjnymi jako My CDROM (ok. 5 plików). Po przesiadce na Windows na tym samym komputerze, wszystko gra znowu widzę swoje pliki.
W smarthphone mam ustawione: Debugowanie USB, MTP (z PTP jest podobnie) i Zezwalam na dostęp do plików po połączeniu kabla, natomiast widzę jedynie nowe połączenie CD-ROM i kilka plików startowych.
Szukałem info w necie, ale niczego nie znalazłem na swoim poziomie (nie)znajomości systemu. Próbowałem z dwoma telefonami (Samsung i Huawei). Pod Windowsem łączą się oba, pod Linuxem nie. Przerzucanie zdjęć z telefonu przez Windowsa jest nieco irytujące na dłuższą metę.
Proszę o pomoc. W miarę możliwości łopatologicznie bo Linuxa jedynie używam, nie programuję.
Sprzęt:
Ubuntu 16.04 LTS, Intel Core i7, 2,2GHzx8, 64 bity, 7,4 GiB
Huawei P9 lite, Android 7.0
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8599
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Do stęp do dysków smartfona pod Androidem przez USB

Post autor: mario_7 »

Nie do końca rozumiem co widzisz i jak to działa, ale zrób tak:
Odłącz telefon od komputera, podłącz go, na telefonie wyraź zgodę na dostęp do plików i w Ubuntu wydaj to polecenie:

Kod: Zaznacz cały

dmesg | tail -n 40
pokaż wynik tego polecenia tu na forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości