Aktualizacja systemu

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Aktualizacja systemu

Post autor: lcoyote »

Witam wszystkich forumowiczów,
Mam ustawione "automatyczne sprawdzanie aktualizacji" ale niestety nie wszystko jest z automatu wychwytywane, a dzisiaj po porannej "autoaktualizacji" jak po około 18-tej wpisałem z konsoli

Kod: Zaznacz cały

sudo apt update && sudo apt upgrade
wyszukało i zainstalowało sporo aktualnych poprawek. Dodam, że automatyczna aktualizacja była włączona i nic nie sygnalizowało że są jakiekolwiek uaktualnienia. Zatem zauważalne jest np. co dwa trzy dni wpisanie z konsoli powyższej komendy - byśmy mieli system aktualny.
Pozdrawiam
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Michał-and
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: Michał-and »

A o jakim kolega pisze systemie o wszystkich wersjach Ubuntu 18 i wyższych, bo ja właśnie przeszedłem z 12.04-32 na 18.04-64.
Czy też mowa o innych klonach.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: Tomfoc »

lcoyote używa wersji 18.04. Ma to w opisie. Ja już ładnych kilka lat siedzę na Linuksie ale przyznam się, że nigdy mi nie przyszło do głowy aby korzystać z tych wynalazków typu automatyczna aktualizacja. Między innymi z tego powodu pożegnałem Windows, bo chcę sam decydować kiedy system ma być aktualizowany. Poza tym aktualizacja w terminalu daje mi dużo informacji w temacie ile i jakie pakiety będą aktualizowane.
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Aktualizacja systemu

Post autor: lcoyote »

Tomfoc pisze: 05 kwie 2019, 20:45 lcoyote używa wersji 18.04. Ma to w opisie. Ja już ładnych kilka lat siedzę na Linuksie ale przyznam się, że nigdy mi nie przyszło do głowy aby korzystać z tych wynalazków typu automatyczna aktualizacja. Między innymi z tego powodu pożegnałem Windows, bo chcę sam decydować kiedy system ma być aktualizowany. Poza tym aktualizacja w terminalu daje mi dużo informacji w temacie ile i jakie pakiety będą aktualizowane.
==========
nie tylko 18.04 ale i Mint'a 19.1 Tessa (tez zaznaczone w podpisie) - dawniej wyłączałem te auto-aktualizacje (teraz przez pewien czas mam włączoną) - ale dla informacji podałem, ze nie wszystko z automatu działa sprawnie i OK i WARTO z konsoli sprawdzić co jest do aktualizacji i przyznam Z KONSOLI WSZYSTKO SZYBCIEJ I PRZEJRZYŚCIE
-----
Sorry za poprawki, ale pod Windkiem nie mam polskich ogonków, a muszę czekać na przekonwertowanie filmu z MKV na AVI.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości