Zmiana tła ekranu blokady w KDE

Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Zmiana tła ekranu blokady w KDE

Post autor: mistrz1 »

Pewnie niektórzy z was zauważyli, że podczas blokady ekranu w KDE (CTRL+ALT+L) mamy tło, którego nie można zmienić od tak w ustawieniach. Wiele osób (w tym ja) chciałem to zrobić, gdyż nie pasowało mi do „płynnego przejścia z ekranu logowania do tapety i na odwrót”, a poza tym już mi się trochę znudziło…

A więc jak zmienić? Wystarczy podmienić jeden plik.

Wymagane:

Obraz rozdzielczości przynajmniej ustawionej aktualnie.
Obraz w formacie png

Otwieramy terminal i wpisujemy: sudo dolphin przez to otworzy nam się domyślny manager plików z przywilejami root-a.
Zmieniamy nazwę naszego obrazu, który chcemy ustawić na 2560×1600.png a następnie kopiujemy go.
Wchodzimy do katalogu głównego ( / ), a następnie /usr/share/wallpapers/Elarun/contents/images/. Wklejamy tam swój obraz, gdy manager zapyta czy zamienić potwierdzamy to i zamykamy dolphina.
Sprawdzamy czy działa naciskając CTRL+ALT+L. Od tej pory powinniśmy mieć własne tło ekranu blokowania.


https://kdemaker.wordpress.com/2014/04/ ... ady-w-kde/

Chciałem zmienić, więc poszukałem najpierw na tym forum, ale wyszukiwarka powiedziała, że nic nie ma, to poszukałem w internecie. Pozwoliłem sobie skopiować na to forum, żeby było na przyszłość. Chyba to nie narusza praw autora instrukcji?
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości